nighe

Ktery notebook je lepsi?lenovo nebo asus?

Chci si koupit notebook ale nevim se rozhodnout,ktera znacka je lepsi.Oba stoji neco kolem 10 tisic.Chtela bych se zeptat vas kteri tomu vic rozumite a vas nazor ktera znacka je podle vas lepsi?

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj kočko.
Já nijak zvlášť nesouhlasím s předskokanem :)
Acer jako takový je shit, o tom žádná, a navíc má velké problémy se servisem. Ještě by se dalo připomenout ajťácké rčení, které zní: „Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až se víko utrhne“. Je na tom hodně pravdy. Ty panty jsou nejslabší místo snad všech řad.
Lenovo pouze vychází z některých modelů IBM a u výrobce (Čína) došlo k rapidnímu snižování nákladů. Co to znamená si může každý představit sám, a zvlášť když je to Čína.
Asus má řadu výhod. Jednak vyrábí barebony (ty kastle) pro Dell a tedy musí lépe kontrolovat kvalitu a zčásti je i kompletuje, například s displeji. Má tedy přístup k dílům – vzhledem k množství – za nižší cenu. Nepřehlédnutelnou výhodou je servis, který funguje jako když hrom bije. Odzkoušeno.
Zeptala-li by ses na můj žebříček, vypadal by asi takto:
Hewlett-Packard
DELL
Asus
Siemens
Lenovo
Acer
Je samozřejmě nutné brát vždy v úvahu stroje stejné třídy a ne například podložku pod kanape od HP a herní note od Asusu.
Rovněž doporučuju hlídat si rozlišení a za žádných okolností nekupovat nic, co má menší svislé rozlišení než 900px. To Tě sice hodí o (cenovou) kategorii výš, ale furt lepší, než bejt pak 4 roky nasraná.

Další odpovědi
odik

Aby těch názorů nebylo málo, tak přidam taky jeden:

vlasecc mluví úplně z cesty (chtěla notebook kolem 10.000 Kč) a Yanek už je velmi blízko pravdě …

pokud chceš notebook v ceně kolem 10 tisíc, tak máš všechno naprosto stejný … všechno je Čína, všechno má levný materiály a není tam žádná pořádná kontrola … proč? protože jinak by to nemohlo bejt tak levný

takže si vyber podle toho, co potřebuješ … např. matný displej (super věc, ale na levný to moc nedávaj), velká baterka, numerická klávesnice, barva, styl, dotykovka, operační systém, výkon, DVD mechanika, atd. … a pak se koukni na recenze daného konkrétního kousku … některý jsou lepší a jiný horší, ale na značce moc nezáleží

jinak mezi špičku samozřejmě patří Apple, Lenovo ThinPad, Dell apod. ale tyhle profi řady notebooků, to je v úplně jinejch cenách

jinak mam zkušenosti s těma levnějšíma HP, Asus, Dell, Lenovo IdeaPad a dostal jsem to, co odpovídalo ceně … všichni na internetu nadávaj na Acer – já znam zase hodně lidí, co maj i levnej Acer a jsou s nima spokojený, je to prostě o konkrétnim kusu, štěstí na poruchy a za málo peněz nemůžeš chtít hodně muziky …

z těch dražších mam Lenovo ThinkPad a kvalita se nedá s levnejma srovnávat – je to ale vyloženě pracovní notebook a podle toho taky stojí … a pro většinu lidí, co chtěj notebooky na nějakou tu zábavu, školu apod. je to naprosto zbytečný
Doplňuji:
Yanek píše o super servisu pro Asus. S tím mám také zkušenost a je pravda, že ta snaha nemá konkurenci (resp. Lenovo nabízí něco podobnýho, ale stojí to další peníze). Na druhou stranu, ten Asus jsem reklamoval asi 5× (střídali se různý problémy s displejem) … vyměnili postupně skoro všechno … ale po posledním servise blbnulo občas otvírání/zavírání … jelikož se blížil stejně už jeho konec a na další servis jsem neměl náladu, tak jsem notebook otevřel a byl zlomenej pant – s notebookem se nikde necestovalo (byl pořád na stole) a nikdy nespadl … takže se to stalo buď při cestě kurýrem na servis a nebo při servisu (bylo to nějak divně smontovaný)

vlasecc

Ahoj, Nighe,
Notebooky Lenovo jsou skoro o dvě kvalitativní třídy lepší než Asus nebo Acer.
Původně IBM kvalitní notebooky, jejichž světový prodej a pak postupně i výroba byla později zcela přenesena firmou IBM do Číny, byly vyráběny pod přísnou kontrolou dohlížecích technologů IBM. Vyšší úroveň jak technická, tak uživatelská vedla čínské výrobce k dalším vylepšením produktů, které si později, se svolením IBM, směli i pojmenovat podle svého – tedy LENOVO. (Je v tom jakási kombinace jmenných zkratek šéfů, či co.)

Narozdíl od firem Asus a Acer, které dost vzájemně spolupracují ve vývojích, a produkují výrobky především levnějších kategorií, i když již s technickým vybavením vyšší elektronické úrovně, jsou notebooky Lenovo především řemeslně o hodně lépe propracovanější. Navíc si tento výrobce velmi pečlivě vybírá hardverové komponenty pro montáž do svých výrobků, s obrovskou snahou, aby se jim notebooky nevracely se závadami v garanční době, ale ani po skončení záruky.

Zásadním rozdílem oproti A+A (Asus + Acer) je k výrobě používání odolnějších mechanických komponentů, lepších, pevnějších plastů i spolehlivějších ovládacích prvků a připojovacích konektorů v notebooku. Namáhanější díly šasí i monitorové části mohou být kovové (to podle určitého modelu a jeho užívání), případně je notebook celokovový (kompozitní slitiny hlíku, hořčíku apod.).
V současné době je v nabídce i velmi tenký notebook, téměř celokovový a lehký.
To vše je u Lenova vyjádřeno také především vyšší cenou i komfortní výbavou jednotlivých modelů.
K neustálému přenášení notebooku či používání ve venkovních prostředích je dobré zvolit model profesional či sport, pro pouze klidné domácí použití postačí modely levnější.
Také A+A již nově nabízejí celokovová řešení některých modelů, zklamat ovšem můžou jiné, především laciné plastové součásti.
Toť ode mne vše. – No ještě: pro studentské všudepoužití doporučuji buď Helvet Packard, model „PROBOOK“ (kovový, dokonalý a velmi odolný), nebo právě celokovový profi model LENOVO!
Ahoj, a ať se zadaří dobrá koupě! Vlas

Martinz

LENOVO

Questman

A hlavně nic s 1366×768 rozlišením!