annas

Který německý konstruktér s českými kořeny začal vyrábět osobní automobily? Kdy to bylo?

Byl jmenováním nejlepším konstruktérem století. Zemřel 31. ledna v pol. 20. st. Jeho potomci pokračují ve výrobě osobních automobilů v Německu. Jak se jmenuje automobilka dnes? Jak se konstruktérovy automobily nazývaly či nazývají?
Doplňuji:
Kropítko, děkuji. Zase překlep. Omlouvám se. Opravdu zemřel 30. ledna.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jestli se nepletu, tak by to mohl být Ferdinand Porsche,rodák z Jizerských hor, ale když jsem o něm něco našla, tak tam je napsáno, že zemřel 30. ledna,,tak nevím, jestli jste myslela jeho?!
http://www.ji­zerskehory.cz/vyz­namni-rodaci/ferdinand-porsche/

Automobily – Volkswagen

Doplňuji:
Porsche sestrojil jeho syn Ferry,,,,

Další odpovědi
bobánek

Tak to vím přesně byl to Ferdinant Porche.A podle neho je značka PORCHE.Ceský národ přišel o vinikajicího navrháře a konstruktéra.