Dračice

který měsíc je v těhotensví nejhorší

Nejlepší odpověď
hanulka11

takto se nedá jednoznačně odpovědět – každá žena snáší těhotenství jinak

Další odpovědi
anonym

Nejhorší je desátý měsíc,to už dítě nosí i otec! 🙂

Michal Kole

Prý 1 trimestr, kdy tělo ženy ještě není na těhotenství zvyklé

Danča84

Těhoná jsem sice ještě nebyla, ale podle vyprávění: v prvním trimestru jsou nepříjemné nevolnosti, a pak jak roste miminko, bude tlačit na orgány: močák – častější močení, střeva – zácpa, plíce – zadýchávání… Navíc Ti bříško bude překážet, jak kdybys měla najednou krátké ruce. Ale řekla bych – ženy rodí děti co svět světem stojí, žiješ v zemi kde je dostupná výborná lékařská péče, tak se nemusíš ničeho bát. Pán Bůh ví co dělá:-)

Deli

Milá dračice… já bych to shrnula asi takto:
První – ani to většinou nevíš
Druhý – nic moc se ještě neděje, pokud mimi chceš, je to pohoda
Třetí – ranní nevolnosti trvající od rána do večera, neskutečná únava, ale jinak dobré
Čtvrtý, Pátý,Šestý – říká se tomu druhý trimestr – a to je pohoda. Bříško už roste, ale ještě nepřekáží, nevolnosti jsou pryč, nejlepší čas se s těhotenstvím všude pochlubit. Paráda…
Sedmý – ještě ujde
Osmý – začnou otékat nohy, ruce… Je problém si nějak rozumně lehnout, pořád chodíš čůrat… No, začínáš se těšit na porod.
Devátý – podle mne ten nejhorší. Oteklá je většina žen úplně celá, tudíž Tě všechno bolí, všechno je nepříjemné, chceš spát, ale moc nemůžeš, místo svižné procházky se vlečeš zpocená a porod už očekáváš přímo toužebně. Jak se na něj tělo připravuje, pociťuješ poslíčky, předzvěst stahů – no a tak dost často chodíš spát s myšlenkou, zda ještě zítra budeš 2v1 nebo už ne.

Ale všechno se dá přežít, dvakrát to už mám za sebou a potřetí teď na živo 🙂 Zatím se ale culím na první obrázky z ultrazvuku a ten příjemný druhý trimestr mne teprve čeká 🙂