seidinka

KTERY LEKAŘ MÁ NA STAROST NEMOC ZVANOU DNA?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda je vám známo, že nemoci dna se lidově říká nemoc králů. Tento název odkazuje k blahobytu na stole. Dna je metabolické onemocnění a jeho léčba se neobejde bez diety a změny životního stylu. Co léčba nemoci dna obnáší?

Nemoc dna souvisí s vysokou koncentrací kyseliny močové v krvi. Ta v těle vzniká na základě nadměrného množství purinů, jež se do těla dostávají prostřednictvím nevhodných potravin, jako jsou uzeniny, maso, vnitřnosti, luštěniny. Jindy může také dojít k poškození ledvin v důsledku ukládání drobných krystalků kyseliny močové do tkáně ledvin pak je na řadě nefrolog.
atd.

Podávejte se do odkazu.
http://www.pau­li.medikus.cz/cz/O-nemocech/?id=226

Pacienta sleduje praktický lékař, internista, příp. revmatolog atd.

Další odpovědi
anonym

V menší míře internista, v míře zásadní dietolog – dna je poruchou metabolismu (s projevy, zejména, na kloubním aparátu).

www

Mně léčí tuto nemoc praktický lékař.
V případě pokročilých stadií dny léčbu provádí revmatolog.
Zkušenost

marci1

Pokud nemáš ještě dnu diagnostikovanou, nebo nemáš další vážnější komplikace se dnou ( např. problémy s ledvinami ) navštiv svého praktického lékaře. Udělá Ti odběry ( krev, moč ).

mosoj

Nefrolog.
Doplňuji:
a revmatolog.