monulina

Který kov hoří svítivým plamenem?

Potřebuji vědět na zítra do školy..
Doplňuji:
Děkuji moc všem za odpovědi, nakonec jsme se ptali naší chemikářky a do písemky jsem napsala magnesium (hořčík) a bylo to správně:) Děkuji ještě jednou moc!

Nejlepší odpověď
mosoj

Magnesium ( hořčík). Dříve ho využívaly fotografové místo fotoblesků, které nebyly.
Většinou to bývá prášková směs hořčíku a hliníku.

Další odpovědi
Emefej

Téměř všechny kovy při vhodné teplotě a v oxidačním prostředí hoří jasným svítivým plamenem. Velmi jasný plamen poskytuje železo, hořčík, hliník, skandium, lanthan, cer a řada dalších. Některé se ale oxidují bez znatelného plamene, např. wolfram, rhenium, iridium nebo osmium.

Kelt

No nejde tak jednoduše odpovědět. některé kovy, nebo jejich ionty barví plamen a dá se toho využít při analytickém stanovení – například alkalické kovy, dále vápník, horčík hliník. Například aluminotermie – redukce nějakého kovu z jeho oxidu pomocí hliníkového prášku. Další jsou konkrétní podmínky, tedy, stav kovu, teplota, koncentrace plynu. Něco hoří dobře na vzduchu, něco v čistém kyslíku.
Ale ještě se raději podívej do vyhledávače, ať si vybereš správně. Protože i při atomovém výbuchu budou hořet některé kovy.

petra15

Edisonovo zárovkové vlákno : z wolframu (ve vakuu)

huxa

https://www.go­ogle.cz/search?q=kov+ho%­C5%99%C3%ADc%C3%AD+sv%C­3%ADtiv%C3%BDm+p­lamenem&oq=kov+h­o%C5%99%C3%AD­c%C3%AD+sv%C3%AD­tiv%C3%BDm+pla­menem&aqs=chro­me..69i57.6735j0j7&sou­rceid=chrome&es­pv=210&es_sm=122&i­e=UTF-8

Radomír.cz

Nevím, tipuji možná bór – br. Protože obarví oheň na zeleno.

Lamalam

Radomír – bor není kov.
Petra – wolfram je jeden z mála kovů, které plamenem nehoří.

mosoj

Děkuji za zpětnou vazbu. Ať se ti ve škole daří.

Lamalam

Hořčíkový blesk v tom složení jak ho popisuješ, by moc nehořel. Ještě tam bylo nějaké okysličovadlo.