hanako

Který jazyk je těžší?

Je těžší francoužština nebo španělština?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Lucijej

Francoužština

Obecně se říká, že španělština patří k nejjednoduším jazykům, ale samozřejmě záleží na jedinci, co mu sedne. Takže někomu španělština může dělat problém, ikdyž pro většinu by byla snažší a francouzštinu zvládně levou zadní.

Drap

Španělština

Nelze jednoznačně určit. Pro každého jedince to může být jiné. Španělštinu jsem zatrhl jen proto, že anketa mi nedává jinou možnost.

Pombo

Francoužština

kelley

Francoužština

Doplňuji:
Španělštinu jsem kdysi zkoušel v souvislosti s dovolenou na Kanárech a po čtrnácti dnech pobytu jsem se byl schopen domluvit lámanou španělštinou například v obchodě. Když jsem byl pár dní ve Francii, tak mi ta jejich hatmatilka nedávala sebemenší smysl. P.S. umím jakžtakž anglicky – španělština mi připadá ještě jednodušší než angličtina a asi bych ji doporučil jako studijní jazyk i pro méně talentované jedince…

mojitek

Francoužština

Zcela určitě francoužštiina co se výslovnosti týče.

Stelit

Francoužština