annas

Který italský spisovatel, filozof, profesor na katedře sémiotiky na univerzitě v Bologni, navštívil 2× Prahu?

Dnešní jubilant, držitel čestných doktorátů, státních vyznamenání, autor odborné i ostatní literatury.

Znáte jeho některá díla? Děj kterého jeho románu se odehrává částečně ve Francii, Itálii i Praze?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Umberto Eco se narodil 5. ledna 1932 v malém městě východně od Turína ( 60 mil na jih od Milana), v severozápadní provincii na úpatí hor, v piedmontské Alessandrii

znám román Ve jménu růže

Román Pařížský hřbitov -Děj se odehrává převážně ve Francii, Itálii a Praze. Hlavním hrdinou románu je jistý kapitán Simognini, tajný agent a intrikán, který stál za většinou politických spiknutí v Evropě té doby. Eco se při psaní románu inspiroval pouze opravdovými historickými postavami a událostmi, román je tedy i zajímavým náhledem do tajné (politicko-zákulisní) historie 19. století. Jedním z témat románu jsou i Protokoly sionských mudrců a otázka antisemitismu.

cs.wikipedia.or­g/wiki/Umberto_E­co

Další odpovědi
vagra

Dovolím si opravit Hanulku-
Román italského spisovatele,dneš­ního jubilanta Umberta Eca, se jmenuje „Il cimitero di Praga“ -„Pražský hřbitov“ a děj se odehrává v 19. století Je to román o nejtajnějších stránkách politiky 19. století, který vrhá znepokojivé světlo na naši epochu.
Ústřední postavou nového díla je cynický podvodník, jehož si najímají tajné služby z celé Evropy s cílem osnovat spiknutí a atentáty, které zásadně ovlivnily historický a politický vývoj našeho kontinentu.

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/kul­tura/literatu­ra/knizni-novinky/umberto-eco-vydava-novy-roman-prazsky-hrbitov_174510.html

annas

Hanulko, román se jmenuje Pražský, nikoliv Pařížský hřbitov, jak uvedl Vagra.