hmmm

Který hudební skladatel vážné hudby psal podle vás nejvíce smutné písně ?

:(

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, co považujete za smutné písně.

Dá se říct, že u mnoha skladatelů se najde nějaká smutná píseň.
Smutné písně a skladatelé: F. Chopin, J. Ježek, P. I. Čajkovskij, G. Mahler, G. Rossini atd.

Skladatelé, jejíž písně či skladby se hrají jako smuteční při pohřebních obřadech.

http://www.pohrebni-sluzba-marie.cz/hudba/72-smuteni-skladby-vana-hudba.html

Další odpovědi
anonym

Řekl bych že, Franz Schubert psal smuteční skladby .

Magix.cz

Tak jistě se hned nabízí Beethovenova 5. symfonie. Ale nádherně tklivá je třeba Chaplinova (pokud vím, je autorem) skladba Limelight (světla ramp). A můj top je „Lonely shepherd“ od Zamfira, to někdy i uroním slzu.

Agneta

Magix.cz >>> Beethovenova 5. symfonie? ►tak to ti teď pěkně ujelo!
tak si poslechni tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GZB7dCLJ6cM
dopručuji jako obvykle, se při poslechu nedívat na orchestr, je to jen 9 minut, to vydržíš…:DDD