annas

Který hudební skladatel složil operu u příležitosti otevření Suezského průplavu? Kdy se tak stalo?

Znáte některá další díla tohto italského hudebního skladatele? Mnoho oper komponoval na motivy literárních děl? Vzpomenete si na některou z nich.

Nejlepší odpověď
vagra

Opery,které zkomponoval Giuseppe Verdi/ Giuseppe Fortunino Francesco Verdi /podle literárních děl např. :
„Ernani“ podle divadelní hry Victora Huga „Hernani“.
„Macbeth "podle stejnojmenné tragedie Williama Shakespeara.
"La traviata"podle románu a divadelní hry „La Dame aux Camélias“ Alexandre Dumas
"Otello"podle překladu tragedie Williama Shakespeara
"Alzira“ podle Voltaireovy tragedie

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
hanulka11

Giuseppe Verdi nar. 10.10 1813
Vznikla dlouhá řada oper, z nichž většina se stala trvalou součástí světového repertoáru: Luisa Miller (1849), Stiffelio (1850), Rigoletto (1851), La traviata (1853), Il Trovatore (Trubadúr – 1853), Les Vêpres siciliennes (Sicilské nešpory – 1855), Simon Boccanegra (1857), Un ballo in maschera (Maškarní ples – 1859) a La forza del destino (Síla osudu – 1862). Znovu pro Paříž přepracoval operu Macbeth (1865) a zkomponoval novou operu Don Carlos 1867

Ke slavnostnímu otevření Suezského průplavu vytvořil Verdi operu Aida. Termín otevření sice nestihl, opera měla premiéru v Káhiře až 24. prosince 1871, ale zato se stala egyptskou národní operou.

http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/giuseppe-verdi.php