www

Který hmyz naší fauny klade vajíčka do kominků ?

Doplňuji:
Právě ty komínky mne při vyhledávání zradily 🙂 Já to tušil, že se jedná o nějakého motýla, ale.. zkrátka už zapomínám ☹
Díky, je to on a mám krásné snímky těch vajíček !!

Nejlepší odpověď
beer

Z těch našich „hmyzáků“ je známá kladením vajíček do komínků, řetízků, nebo jinak i do sloupečků babočka síťkovaná. Zkrátka jedno vajíčko na druhé, cca v počtu 10 –15 vajíček na sobě a je tímto přímo charakteristická.
Dokonce i na webu najdeš odkazy, například http://www.mo­tyli.estranky­.cz/clanky/nym­phalidae---babockoviti/babocka-sitkovana--araschnia-levana-.html. Jistě – za použití správných klíčových slov ))