Zlatý

Který francouzský spisovatel uvádí ve svém díle vůbec poprvé jako hlavní postavy obyčejné dělníky a lidi z periférie?

Historie - zemřel 29. 9. .... Svým cyklem vytvořil obdobu Balzacovy Lidské komedie včetně vracejících se postav.
Vzpomenete si na některé jeho dílo? Který umělecký směr představuje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Emil Zola,četla jsem akorát Nanu a ani jsem ji nedočetla. Vím že pak ještě psal o Dreyfusově aféře. Ale jaký umělecký směr představuje to netuším.

Další odpovědi:

Zlatý

Doplním Kropítko.
Z děl ještě například cyklus románů Rougon-Macquartové (patří tam právě Nana, Germinal, Doktor Pascal, zabiják, Břicho Paříže..).
Dílem Žaluji se zapojil do Dreyfusovy aféry.
A umělecký směr - naturalismus
Doplňuji:
Naturalismus
- jde o vyhrocený realismus-dovádí do krajností principy realismu, vznikl ve Francii tak 60.-80. léta 19.st.
- člověk má dán osud dopředu, je dán dědičností, zobrazuje člověka, který je ovládán svými pudy.
- ústřední postavy - člověk z lidu (neurozený, dělník), zavádí nás mezi alkoholiky, prostitutky, do podsvětí
- naturalisté nevěřili, že jde změnit společnost; mysleli si, že jakákoliv snaha jednotlivce je zbytečná

Zlatý

Zřejmě se jedná o francouzského představitele naturalismu Émile Zolu.
Kdysi jsem přečetl jeho román Nana a viděl filmovou podobu jeho Germinalu s Jeanem Sorelem v roli Lantiera.

Pokročilý

Victor Hugo - Dělníci moře

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.