Avatar uživatele
annas

Který francouzský spisovatel uvádí ve svém díle vůbec poprvé jako hlavní postavy obyčejné dělníky a lidi z periférie?

Historie – zemřel 29. 9. … Svým cyklem vytvořil obdobu Balzacovy Lidské komedie včetně vracejících se postav.
Vzpomenete si na některé jeho dílo? Který umělecký směr představuje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, vagra, Gwen, anonym před 4929 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Emil Zola,četla jsem akorát Nanu a ani jsem ji nedočetla. Vím že pak ještě psal o Dreyfusově aféře. Ale jaký umělecký směr představuje to netuším.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Doplním Kropítko.
Z děl ještě například cyklus románů Rougon-Macquartové (patří tam právě Nana, Germinal, Doktor Pascal, zabiják, Břicho Paříže..).
Dílem Žaluji se zapojil do Dreyfusovy aféry.
A umělecký směr – naturalismus
Doplňuji:
Naturalismus

  • jde o vyhrocený realismus-dovádí do krajností principy realismu, vznikl ve Francii tak 60.-80. léta 19.st.
  • člověk má dán osud dopředu, je dán dědičností, zobrazuje člověka, který je ovládán svými pudy.
  • ústřední postavy – člověk z lidu (neurozený, dělník), zavádí nás mezi alkoholiky, prostitutky, do podsvětí
  • naturalisté nevěřili, že jde změnit společnost; mysleli si, že jakákoliv snaha jednotlivce je zbytečná

Upravil/a: 1popelka1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Zřejmě se jedná o francouzského představitele naturalismu Émile Zolu.
Kdysi jsem přečetl jeho román Nana a viděl filmovou podobu jeho Germinalu s Jeanem Sorelem v roli Lantiera.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gwen

Victor Hugo – Dělníci moře

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek