PetrXY

Který firewall je spolehlivější?

Nainstaloval jsem si antivirový program Comodo Internet Security Premium. Tento antivir má vlastní firewall. Co je tedy spolehlivější, nechat zapnutý ten firewall, co je v systému (Windows 10), nebo ho vypnout a používat ten firewall, co má ten antivirový program.

Nejlepší odpověď
cochee

Firewall integrovaný ve Windows býval vždycky považován za jakousi „znouzectnost,“ jinými slovy furt lepší tento, než drátem do oka. Vždycky bylo lépe jej nahradit produktem třetí strany, už jen pro konfigurovatelnost, která je ve windowsáckém firewallu podobná nule. Umíš-li anglicky, ve Zdroji je odkaz na stránku matousec.com, která se zabývá testováním bezpečnostního software (včetně zde tázaných firewallů), nejen tedy co do konfigurovatel­nosti, ale hlavně funkčnosti. (Neumíš-li, nevadí, kousek níže v textu je přehledná tabulka výsledků testů.) Zjistíš tam, že málokterý firewall je hoden opření kola… Jen škoda, že netestovali onen windowsí firewall, ale iluze bych si o něm moc nedělal.

Tebou zvolené Comodo je jedno z nejlepších řešení, vlastně úplně nejlepší.

Zdroj: http://www.ma­tousec.com/pro­jects/proacti­ve-security-challenge-64/results.php

Další odpovědi
štamgast

Nejlepší firewall je ten, co je v systému.

setapouch

Nesouhlasím s cochee. Integrovaný firewall je bez diskuse jedním z nejlepších a nejlépe konfigurovatelných. Umožňuje povolovat komunikaci pouze pro specifické aplikace, protokoly, porty, obory vzdálených nebo lokálních adres, směr…

Jeho nevýhodou je nutnost jisté znalosti, absence režimu učení, tj. každá aplikace, která se pokusí o komunikaci, musí být uživatelem schválená, a naprosto tragické, nevyhovující, kontraproduktivní výchozí nastavení.

Comodo firewall jsem odinstaloval po několika málo hodinách. Nastavil jsem jej do režimu učení a ten rádobyfirewall sám, bez upozornění, automaticky vytvořil pravidlo např. pro Adobe Updater. Takové chování je u firewallu nepřijatelné.

ptáč

http://m.root­.cz/clanky/ssl-neni-bezpecne-ukazuje-pripad-comodo/
Firewall bývá součástí routeru, i když trochu nešikovné, dá se použít.