annas

Který český lyrický básník je autorem slov „Štěstí – muška jenom zlatá“?

…Štěstí! со je štěstí?
muška jenom zlatá,
která za večera
kol tve hlavy chvátá;
oblétá ti skráně,
rusé vlasy kryje,
v dlaně hlavu skládáš,
ruka utlačí je…

Napsal přes 60 básnických sbírek.

Nejlepší odpověď
rynek878

Adolf Heyduk (6. června 1835 – 6. února 1923) byl český básník, představitel májovců, který se stal významným propagátorem česko-slovenských vztahů.[1] Heyduk psal převážně lyrické básně a stal se autorem více než šedesáti básnických sbírek převážně s přírodní, vlasteneckou či rodinnou lyrikou.[2]

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­dolf_Heyduk

Další odpovědi
vagra

Básník Adolf Heyduk ani netušil,jak jej tato báseň a pánové L.Pešek a J.Marvan proslaví ve filmu o študácích.
Budou si ji pamatovat možná všechny budoucí generace.

Zdroj: V.E.