annas

Který český herec, člen činohry ND, byl nazýván bídákem českého filmu? Proč?

Zemřel 18. 12. xxxx.

Znáte některé jeho filmové role?

Nejlepší odpověď
anonym

Martin Růžek.
Po léta byl bídákem českého filmu číslo jedna. Už od roku 1950, kdy sehrál roli Koniáše v přepisu Jiráskova Temna tak přesvědčivě, že si lidé na ulici před ním uplivovali.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=18&dis­play=1586

Další odpovědi
vagra

23. září 1918 se v Červeném Kostelci na Náchodsku narodil Erhart Martin.
Pro pořádek: Erhart bylo křestní jméno, Martin příjmení.
O řadu let později mu slavná herečka Andula Sedláčková napsala dopis: „Jste pro mě nejlepším hercem, nástupcem Eduarda Vojana.“ To už se ovšem jmenoval Martin Růžek.
Po Koniášovi přišli další padouchové. Ale pak je Martin Růžek začal odmítat. „Proti negativním hrdinům nic nemám,“ prohlásil, "ale není možná šířit pořád jenom zlo.

Filmy-
Princezna se zlatou hvězdou, Kladivo na čarodějnice, Poslušně hlásím
Seriály-
Cirkus Humberto, Doktor z vejminku

Zemřel 18. 12. 1995

Zdroj: zkráceno,doplněno-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=18&dis­play=591