annas

Který český básník a výtvarník se proslavil svými kolážemi a experimentálním uměním?

Narodil se 24. 9. 1914. V 50. letech byl vězněn za svou jednu sbírku. Proč? Znáte název tohoto díla? Od roku 1980 žil v Paříži.

Nejlepší odpověď
quentos

Jiří Kolář. Ze sbírky „Prométhova játra“ – ona sbírka, za niž byl vězněn (kritizoval v ní komunistické poměry), jsem měl kdysi krátce před maturitou referát, pamatuju si ji dodnes.