Avatar uživatele
Rokio

Který Čech ze současné doby toho pro naši zemi nejvíce udělal?

Největší Čech současné doby

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejvíce zla udělal do své smrti první president České republiky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud se jedná jen o jednoho , tak to byl beze sporu Jára Cimrman

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nerevarin

Na to je těžké odpovědět. Před deseti lety bych žekl, že V. Havel, jenomže ono to nebylo tak, jak se to ukazovalo a děla se i spousta špatných věcí, které nám tehdy nedocházely a které se s námi potáhnou dál. Udělalo se spousta dobrých věcí a spousta špatných a bohužel mi připadá, že byl pouze v podstatě loutka. Jenomže to je v dnešní době asi každý prezident. To samé Klaus i Zeman. Mají dobré stránky, ale i špatné. S tou politikou je to prostě těžké, takže mi asi nezbyde nic jiného, než říct, že toho pro nás nejvíc udělal asi Jarda Jágr. Ne, že by vyloženě zemi spasil, nebo zachránil, ale aspoň o nás dal vědět a můžeme na něj být hrdí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Udělal toho pro Anglii víc admirál Nelson nebo Shakespeare? Je otázka, jak to přesně myslíš – z hlediska politického, nebo kulturního?
(btw. co se týče Anglie, hlasoval bych pro Shakespeara)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
palmal

Nenapadá mě nikdo, kdo by výrazně převyšoval ostatní ve svém oboru. Nejhorší je z tohoto pohledu asi situace v politice. Tam mě nenapadá nikdo, na koho bychom mohli být většinově hrdí.
V současnosti asi nemáme žádnou osobnost, která by vystihovala část otázky „pro naši zemi nejvíce udělal“.

Snad ve sportu by se dalo vybrat. Jako příkladná reprezentace, dobrý vzor pro děti… Ale takhle obecně ve smyslu tvé otázky bych nedokázal vybrat.

Dnes se asi už nehraje na „udělám to pro svou zemi“. Dnes každý hraje sám na sebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek