Deli

Který čas myslí Karel Gott v úžasné písničce: Stokrát chválím čas?

Text:
stokrát chválím čas, kdy vcházím do tvých řas

Poslechněte si na:
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/gott-karel/stokrat-chvalim-cas-28316

Co tím chtěl „básník“ podle Vás říci? 🙂
Doplňuji:
Já si myslím, že to je chvíle, kdy ona slastně přivírá oči… Nebo chvíle, kdy o něm sní…
Moc se mi to líbí.

Jinak – ta realita někdy bere iluze, raději si je ale ponechám.

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím, že opěvuje čas a chvíle se svou milovanou

Další odpovědi
Drap

Právě ten konkrétní čas o kterém zpívá.

anonym

Gott tím nic nemyslí, ten si jen hlídá intonaci. A textař prostě potřeboval líbivý rým, je to jen kalkul a byznys pro romantické fanynky.
Použil obraznou metaforu, kdy se osoba interpreta vpíjí do čím dál zamilovanějších očí obluzované oběti.
P.S. Má kamarádka, atraktivní kadeřnice Ilona, zažila Gotta v akci, tak ti do mailu mohu popsat střízlivou realitu, na hony vzdálenou vyumělkovaným mý­tům.

tom004

Vyznání nekonečné lásky,k milované bytosti.

www

Poznávání, postupné seznamování, zkrátka čas, kdy se nová láska rozvíjí..

Zdroj: Pouze názor, nejsem kritik

kapka

čas přítomný. 😛