annas

Který britský přírodověc je zakladatelem teorie přirozeného a pohlavního výběru?

Z čeho vycházel? Co tyto teorie znamenají?

Nejlepší odpověď
Adlim

Charles Robert Darwin (12. února 1809 – 19. dubna 1882) byl britský přírodovědec a zakladatel evoluční biologie. Evoluční teorii opíral o přírodní výběr a pohlavní výběr. („Pohlavní výběr závisí na převaze určitých jedinců nad druhými stejného pohlaví, což se týká propagace druhů; zatímco přírodní výběr závisí na vítězství obou pohlaví, v každém věku, za normálních podmínek života.“- Charles Darwin

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Char­les_Darwin

Další odpovědi
vagra

Charles Robert Darwin vycházel ve své teorii z výzkumů,které prováděl na 1742 dnů trvající výzkumné cestě kolem světa,kde shromáždil důležitý přírodovědecký materiál a uspořádal svou základní koncepci přirozeného vzniku a vývoje druhů evolucí.
Nejzásadnější byl pro něj pětitýdenní pobyt na Galapágách.
Jeho biologická pozorování ho vedla ke studiu přeměn živočišných druhů a v roce 1838 definoval teorii přírodního výběru.
V roce 1859 vydává knihu O původu druhů, jako komplexní vědeckou teorii vývoje v přírodě.

Zdroj: V.E.- upraveno