Zlatý

Který autor má podle vás pravdu? Jak výrokům rozumíte?

"Jen skrze krásu si člověk hledá cestu ke svobodě," tvrdil Friedrich Schiller.

"Krása je po třech dnech stejně nudná jako ctnost," prohlašoval sveřepý ironik G. B. Shaw.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Krása je znak relativní. Je v oku toho, kdo ji vnímá.
André Maurois

Další odpovědi:

Pokročilý

Oba byli i přes svou vyjímečnost zase jen lidé. Když už se zmiňujete o kráse, také znám jedno úsloví: Krása je v očích pozorovatele. Tak vidíte, je to jen o tom, jak to vidí ten či onen. Takových pojmů, které jsou jen o úhlu pohledu či zkušeností je hodně. Zatím nikdo nedokázal, či se neodvážil specifikovat pojem Pravda, Láska. Jsem zajedno s Karlem Čapkem: Řekne se Láska a přitom je to celý zástup drobných citů. Takže i Pravdu pojímám ne černobíle, ale jako široké spektrum odstínů šedé...

Bronzový

Moudrý není ten, kdo víc ví, ale kdo víc žije! (to mi jednou někdo řekl ve snu, hned jsem si to zapsal)

Bronzový

Oba byli umělci, oba bylo geniální umělci, ale oba byli jen lidé na které působí prostředí ve kterém vyrůstají. Zde nejde o porovnání kdo má pravdu, ale o pochopení jejich přístupu k pravdě, tedy k jejich myšlenkové podstatě. Teprve až člověk pochopí názory a postoje lidí, přiblíží se o další kus k poznání společnosti a jejího vědomí, nikoliv pravdy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.