Avatar uživatele
annas

Který autor má podle vás pravdu? Jak výrokům rozumíte?

„Jen skrze krásu si člověk hledá cestu ke svobodě,“ tvrdil Friedrich Schiller.

„Krása je po třech dnech stejně nudná jako ctnost,“ prohlašoval sveřepý ironik G. B. Shaw.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, vagra, iceT, SajmonModer před 4792 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Krása je znak relativní. Je v oku toho, kdo ji vnímá.
André Maurois

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rufus

Oba byli i přes svou vyjímečnost zase jen lidé. Když už se zmiňujete o kráse, také znám jedno úsloví: Krása je v očích pozorovatele. Tak vidíte, je to jen o tom, jak to vidí ten či onen. Takových pojmů, které jsou jen o úhlu pohledu či zkušeností je hodně. Zatím nikdo nedokázal, či se neodvážil specifikovat pojem Pravda, Láska. Jsem zajedno s Karlem Čapkem: Řekne se Láska a přitom je to celý zástup drobných citů. Takže i Pravdu pojímám ne černobíle, ale jako široké spektrum odstínů šedé…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SajmonModer

Moudrý není ten, kdo víc ví, ale kdo víc žije! (to mi jednou někdo řekl ve snu, hned jsem si to zapsal)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Oba byli umělci, oba bylo geniální umělci, ale oba byli jen lidé na které působí prostředí ve kterém vyrůstají. Zde nejde o porovnání kdo má pravdu, ale o pochopení jejich přístupu k pravdě, tedy k jejich myšlenkové podstatě. Teprve až člověk pochopí názory a postoje lidí, přiblíží se o další kus k poznání společnosti a jejího vědomí, nikoliv pravdy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek