annas

Který Angličan je autorem díla Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica?

Škoda, že úder jablkem do hlavy neovlivnil další jedince. Kam by dnes možná lidstvo došlo?

Které zákony tento muž např, vytvořil a mají stále platnost?

Nejlepší odpověď
hanjimka

Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica je tři-práce hlasitosti Isaac Newton publikoval na 5 červenci 1687. To obsahuje prohlášení Newtonových zákonů pohybového vytvoření základu klasické mechaniky, zatímco studna jako jeho právo univerzální gravitace a původ Keplera je práva pro pohyb planet. Principia je široce považovaný za jeden z nejdůležitějších vědeckých děl vždy psaný.

Ve formulování jeho fyzických teorií, Newton vyvinul pole matematiky známé jako počet. Nicméně, jazyk počtu byl velmi vynechán Principia. Místo toho, Newton přeformuloval většinu jeho důkazů jak geometrické argumenty.

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/p/ph/phi­losophiae_natu­ralis_principi­a_mathematica­.html

Další odpovědi
vagra

Autorem je anglický fyzik, matematik, astronom, filosof, alchymista a teolog
Isaac Newton
Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, položila základy klasické mechaniky
V ní Newton popsal teorii o zachování a momentu hybnosti.
Taky sestavil první zrcadlový dalekohled
V matematice se podílel na objevu integrálního kalkulu.
Vedl anglickou Královskou společnost,která byla v jeho době nejprestižnější vědeckou institucí světa.
Newtonovým nejznámějším objevem byly jeho tři pohybové zákony:zákony síly, setrvačnosti,a zákon akce a reakce.

Pro Hanjimku-zajímavá čeština…:-)
Doplňuji:
Jen doplním jeho objevy,které platí dodnes-objevil zákony všeobecné gravitace a mechanika se dodnes opírá o jím zavedené pojmy hmotnosti,setrvač­nosti, síly a interakce.

Zdroj: V.E.- upraveno