annas

Který americký spisovatel se proslavil především jako představitel regionální literatury?

Zemřel 30. 11. Mládí prožil na řece Mississippi stejně jako dva chlapci, hrdinové jeho románů,.
Jak se romány jmenovaly? Jak vznikl autorův pseudonym?

Nejlepší odpověď
vagra

Jde o mého oblíbeného spisovatele,jménem
Mark Twain-/Samuel Clemens/
…Říká se sice, že jeho pseudonym vznikl z hlášení o hloubce vody na Mississippi, jenže existuje ještě jiná verze. Mark Twain byl totiž původně pseudonym jiného novináře, dost špatného. Mladý, ale už pořádně jízlivý Samuel se mu vysmíval a jeho články parodoval. Zničený novinář prý nakonec utekl a Samuel si jeho pseudonym přisvojil.
V další verzi se říká,že Mark Twain žádal během svých cest po divokém západě od barmana těmito slovy dvě čárky při objednávce dvou drinků.
Jeho smysl pro humor dokumentuje tato historka:
Jednou prohlásil: „Není nic snadnějšího, než přestat kouřit. Já sám jsem přestal už nejmíň tisíckrát.“
Jména románů-Dobrodružství Toma Sawyera,Dobro­družství Huckleberryho Finna.
Zkráceno doplněno a upraveno z: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=11&kDay=30

quentos

taky jsem ho za mých mladých let žral. Zejména Becky Thatcherovou a Amy Lawrencovou ;{)> Becky tím spíš, když ji v knize vypodobnil náš výjimečný umělec Kamil Lhoták.