Gorouš

Který alkohol vám nejvíc chutná a který nejčastěji pijete? Nebo jste abstinent/ka?

Já jsem abstinent, ani si nepřipíjím na Silvestra. Spíš mě zajímá, čemu dáváte přednost vy. Myslím, že u nás Čechů, pivo zvítězí na plné čáře!
Doplňuji:
PS: kdo dá první 3 hvězdičky dostanete palec (ale musíte mi napsat, kdo mi tu hvězdičku dal)

Nejlepší odpověď
kropitko

jedině pivo

Další odpovědi
quentos

Jsem pivař ;{)= maminka mě naučila (od osmnácti) i na víno, ale pivo u mě stále vede. Jako u každého správného Čecha. Někdy i fernet či domácí slivovici, ale to spíš ze zdravotních důvodů (proti nadýmání nebo na zahřátí).

dudu

Máme-li s manželkou pocit, že si to zasloužíme, pak se odměníme Metaxou. A respektujeme tři důvody starých Řeků k napití: odchod nebo příchod přítele, nešťastná láska a ostatní důvody.

panenka

Jsem GOROUŠI abstinent takže piji jen sodovky,kávu,čaje.

BEAES

Ráda si dám víno, v létě pivo. Tvrdší alkohol mám ráda v míchaných nápojích.

anonym

nejvíce piju bílé(suché),sa­mozřejmně musí být důvod, ale po ráno si dám vždy (pokud nejedu autem)slivovič­ku,tak zahřeje.
Jo je tam.

ReHu

Asi se tyto chutě malinko liší u žen a mužů.
Já si dám ráda po obědě malé pivo, někdy k hospodě i 3.Malá 🙂.
Raději si ale dám dobré vínko, kořalku moc nemusím, spíš občas kvalitní Gin.
A na podzim jezdíme pravidelně, ze zdravotních důvodů 🙂, na burčák. To se snažím a navíc si pochutnám 🙂.

anonym

Stamprlatko slivovicky rano a muj oblibeny TRAMIN-vinecko pri oslavach.

Jahoda

V zimě mi bodne víno, v létě pivko ;o). Ale vše piji s mírou. Jinak jsem abstinent a raději než alkohol si dám kávičku, čajík nebo nějakou limonádu :)

Misak22

Pivo a při příležitosti Fernet citrus a becherovka lemon ale nejraději Jagermaister (bylinky jsou bylinky) :) :) :)
Máš tam jednu žlutou :) :)

dagry

Já taky preferuji bylinky, ale i hrozny. Takže někdy Praděd, Becherovka a kvalitní červené víno. A ve velkých vedrech na „sušáka“ pivo.

lorja

Mám ráda suché červené víno a nepohrdnu stopečkou dobré slivovice.

Michal

Jsem abstinent.Alkohol by zhoršil moji nemoc.(cukrovka)

Co to kladeš za podivný podmínky?

anetadela1

Červený víno, když není, tak bílý. Z tvrdýho (jen vyjímečně) čerta.

grifin

PivoTAMBOR,ME­DOVINA!

Eva Esterk

Většinou kvalitní rum. Třeba https://www.al­kohouse.cz/di­plomatico/diplo­matico-seleccion-de-familia

Wladass

Koňak je fajn, já mám radši whisky https://alkoba­zar.cz/search/whis­ky/

aramah

Na vánoce si koupím vaječný koňak mám ho celý rok a tak dokola taky nejsem žádný pijan.Ale je dobrýýýýýýý.