Tíšek99

Kterou zrcadlovku byste doporučili začátečníkovi?

Focení mě docela láká, ale trochu mě odrazují ty ceny. Nevíte, která LEVNÁ zrcadlovka by se hodila pro začátečníka? Nějaká doporučení?
A ta cena aby byla tak do 5000 Kč.
Díky :)

Nejlepší odpověď
gecco

Zrcadlovku za 5? – za to nekoupíš ani slušný objektiv…
😉
Kup si kompakt s možností manuálních režimů (A,S,M) a nauč se fotit, mezitím si na zrcadlovku našetříš…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Za 5000 Kč bohužel novou nekoupíš. Ceny nejlevnějších setů (foťák + zákl. objektiv) začínají na cca 10 000 Kč.

lexx

nejsem znalec, mám prostý kompakt automat Panasonic z bazaru zaměřit a stlačit spoušť nicméně kolega si objednal internetem, nechal poslat zrcadlovku Nikon z USA (model nevzpomenu)
a cena (i s leteckou dopravou přes půl planety) byla o 30–35% nižší než v českém krámu, tak nás na hůl berou místní „obchodníci“ a vůl platí

anonym

řeším podobnou otázku, jen jsem si dal cenu na 15 tis.

Emefej

Za 5000 jedině ojetou, pokud ti nevadí koupě jetého a morálně zastaralého přístroje, tak je to v této cenové relaci jediná možnost.