Deli

Kterou z klasických českých pohádek jste jako děti měli nejraději?

A vyprávěli Vám pra/rodiče pohádky?

Odpovědi
hanulka11

vyprávěli a asi nejradši o čertech a princeznách a taky hrnečku vař a o Karkulce

Terisek

Ja mela rada O statecnem kovari a z tech vypravenych taky Karkulku

žolik

Červená karkulka,Zlato­vláska,princez­na ze zlazou hvězdou na čele,pišná princezna,chytrá horákyně,bylo toho hodně mámje ráda stále.

Zdroj: žolík

Terryle

Kocoura v botách! Nebylo tam tak klasicky „přeprinceznováno“ od úplnýho začátku do úplnýho konce. A Křesadlo – tři černí psi s očima jako kola od vozu byli prostě skvělí. Měli jsme doma promítačku, takže mi naši pouštěli obrázky a k tomu četli nebo povídali pohádku. Fajn věc.

arygnoc

trilogie Rumcajs, Cipísek, Manka.

No a Řáholec.

Vždy to pro mne bylo místo plné tajemství a dobrodružství.

Měli jsme to natočené i na magnetofoně (to je jako kazeťák, jenom větší; ne skutečně, mp3 nejsou odjakživa).

Nikkol

Koloběžka první s Dádou Patrasovou 🙂

anonym

O trech medvidcich , O Smolickovi , a o 12 mesiccich… pak jsem je vypravela i svym klukum a nez se dockam vnoucat , tak uz je pomalu zapominam… ☹ -iv-