Boban Kh

Kterou nadaci nebo fond pro děti finančně podpořit?

Jsme taková parta lidiček a rodin, kteří se pravidelně 2× do roka scházejí. Pořádáme tzv.srazy (i mezinárodní), kde si pokecáme, vyrážíme na výlety a společně se prostě bavíme. Zpravidla se nás sejde cca kolem 150. V programu srazů nechybí jak soutěže pro děti a dospělé, tak večerní program a tombola.
Rád bych při pořádání dalšího setkání věnoval výtěžek z tomboly nebo dobrovolného příspěvku nějaké nadaci nebo na podporu třeba dětského domova. Nebude to pravděpodobně velká částka, ale myslím si, že i každá koruna by byla dobrá.
Ovšem ne nějakým „šmejdům“, ale rád bych peníze dodal do dobrých rukou.
Proto žádám o radu, tipy a doporučení, komu tyto peníze věnovat.

DĚKUJI VŠEM,
kteří dočetli až do konce a za všechny Vaše návrhy.

Odpovědi
Drap

Nevím o žádné takové nadaci, která by podmínky splňovala.

Katy81

najlepsie sa poobzerat okolo seba – urcite u vas existuje jeden ci viac detskych domovov, nejaky ten ustav ci uz zdravotny, alebo inak zamerany… Potom priamo kontaktovat danu instituciu a povedat, ze pri takej a takej prilezitosti by ste im radi venovali ci uz penazny alebo materialny dar – napr. detskym domovom sa hodi spravit aj „zbierka“ ci uz hraciek, skolskych potrieb, ale aj ineho – to sa treba ale priamo dohodnut s danym domovom, co prave najviac potrebuju. My v praci uz par rokov podporujeme miestny sirotcinec – napr. na Vianoce kazde dieta napise svoje priania na papier (samozrejme sa drzia v medziach, ale deti maju realisticky pohlad na svet a stejne chcu povacsine len malickosti ako veci do vlasov, sminky, alebo nejaky ten „parfem“ pre chalanov a tak 🙂 ), my to u nas v praci rozvesiame na stromcek, kto chce si vezme jeden papierik a nakupi dane darceky. Alebo koncom leta sa spojime s nimi znova a minule sme napr. zbierali skolske potreby – zosity, obaly, pera, atd. 🙂

Najlepsie a najefektivnejsie je podla mna fakt otocit hlavu a poobzerat sa okolo, urcite najdete kopu ludi, ktori vo vasom okoli takuto pomoc privitaju 😉

Alebo co tiez robime v praci je podpora zvieracieho utulku 🙂

Lgee

Nikam, vše je podvod. Podvod není možná tak 2–3 organizace v celé Evropě

Luxx

pokud máš potřebu pomáhat, tak zkus třeba tohle http://www.na­dacetruckhelp­.cz/o-nadaci/

tobby

Jediný podnik tohoto druhu je podle mne Člověk v nouzi.