annas

Kterou dnešní jubilantku vám připomene role „babi“ v českém filmu režiséra Karla Kachyni?

V kterém divadle působila? Vzpomenete si na její další role?

Nejlepší odpověď
oskar

Jiřina Jirásková.

Další odpovědi
Miroslavst

Annas, babi hrála Jiřina Jirásková, která dnes slaví 80. narozeniny a zároveň 60 let působení v divadle.
Další role-ježiš těch je tolik a všechny byly úspěšné. I proto je držitelkou několika ocenění.

BEAES

Ještě za studií na DAMU hostovala v pražském Národním divadle, což se jen tak nevidí, a v Činoherním klubu.
Sestřičky, Slunce, seno… a dobrá byla i v Pojišťovně štěstí.

vagra

První angažmá nastoupila /dnes osumdesátiletá/ Jiřina Jirásková v roce 1950 v Krajském oblastním divadle v Hradci Králové. Od roku 1951 je členkou Divadla na Vinohradech, v letech 1990 až 2000 zde působila jako ředitelka. Na Vinohradském jevišti vytvořila na sto dvacet rolí, podstatné inscenace vinohradské scény za poslední půlstoletí jsou výrazně spjaty s jejím jménem.Jejím manželem byl krátce herec Jiří Pleskot (1922 – 1997) a životním partnerem filmový režisér Zdeněk Podskalský.
Hrála např. v-Život na zámku, Fany, Slunce, seno....., Poslední leč Alfonse Karáska, Jára Cimrman, ležící, spící, Ohnivé ženy mezi námi, Velká filmová loupež.....

Zdroj: http://www.csfd­.cz/tvurce/1206-jirina-jiraskova/