annas

Kterou českou herečku objevil pro film režisér Otakar Vávra?

Narodila se 28. 1. xxxx v Mladé Boleslavi. Byla „sex symbolem“ 30. let 20. století.

Vzpomenete si na některou její filmovou roli?

Nejlepší odpověď
panenka

Adina Mandlová

Princezna špatných mravů
http://kultura­.ihned.cz/c1-40225420-pred-sto-lety-se-narodila-nejzarivejsi-ceska-filmova-hvezda-adina-mandlova

Další odpovědi
hanjimka

Nádherná herečka s krásnými rolemi.např:Hotel Modrá hvězda,Noční motýl,Dva týdny štěstí,Přítelkyně pana ministra,Kris­tián,Ducháček to zařídí,Nezlobte dědečka,a další a další.