OndrisekCZ

Kteří savci umějí létat?

Zdravím, mám úkol naučit se savce kteří jsou schopni aktivního, ale i pasivního letu, prostě savce kteří umějí létat, plachtit apod. neznáte čeledi těch savců? Díky nemohu to najít..

Nejlepší odpověď
iceT

jak nemůžeš najít,co nemůžeš najít?
http://www.sav­ci.upol.cz/faq/kap­sa/kk_18.htm
a určitě to nebude všechno,co lítá
Doplňuji:
Existují ovšem jiní savci, kteří se dovedou po určitou dobu pohybovat vzduchem. Ovšem ten jejich let nazýváme pasivním letem . Tito savci mívají roztažitelnou pokožku mezi předními a zadními končetinami. A pomocí této jakoby osrstěné plachty (není to pravá létací blána, jakou mají netopýři) se mohou pohybovat ve vzduchu. Vylezou si na strom, roztáhnou končetiny, tím se tato „plachta“ roztáhne a oni dokážou plachtit 30 i 50 metrů a ti nejlépe adaptovaní přes 150 metrů. Postupně ztrácejí výšku a dosednou tam, kam potřebují.

Tito pasivní letci se vyskytují v několika řádech: především někteří hlodavci, kteří patří do příbuzenstva veverek. Vypadají jako normální veverky až do té chvíle, než využijí právě té své možnosti pasivního letu. Když je vidíte plachtit z větve na větev, hned poznáte, že to není …
http://www.roz­hlas.cz/webik/pri­roda/_zprava/30945

Další odpovědi
klob1

tak co vím netopýr..

England1522

Lidstvo

Lidé přece létají letadlem.
Doplňuji:
Já jsem třeba letěl do Řecka a to jsem savec.