Bronzový

Kterému z těchto údajů mám věřit?

Dívám se stav disku USB, konkrétně 2 867 236 864 bajtů 2,66 GB. Jde o využité místo. Je tam rozdíl 0,2 GB, které se někam ztratily. Co tato čísla znamenají a proč nejsou stejná?. Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

´Zobrazovaný´ 1 GB není 1000000000 B (MS v tom dělá zmatky)...
Už se to tu řešilo několikrát...
;-)
Koukni se na GiB vs GB...

Další odpovědi:

Bronzový

Ta čísla jsou správná, jen je zmatek v tom, že to nejsou násobky 1000, ale 1024. Stejně to platí u všech flashek, CD, DVD, harddisků.
Jen MS se neřídí předponama, který by měl používat, viz. gecco

Stříbrný

gecco má pravdu, jde o rozdíl mezi dekadickými a binárními předponami. Jen bych nedával vinu MS. GiB byli zavedeny normou cca před 10 lety, windowsy jsou zde podstatně déle, jiné systémy to používají také tak, změna v programech by v některých případech mohla nadělat dost velké problémy.
Vzhledem k tomu, že jsem "ze staré školy", mi jdou GiB,MiB,kiB pěkně proti srsti. Za "starých dobrých časů" každý v oboru věděl, že paměti se počítají v násobcích 1024. Nevěděli to pouze lemplové od (většiny) harddisků a ještě větší lemplové přes nějaké disky (kteří dokázali použít jednotku MB jako 1000x1024 B)

Stříbrný

Chybející MB využila NSA, CIA a jiné orgány, aby na disk, flešku a další vložili prográmek, který jim posílá údaje co na disku, flešce atd. je.
http://www.novinky.cz/…

Pokročilý

U USB disků, sd karet, mobilů apod. máš vždy nějakou odchylku. Čím větší místo, tím větší odychylka. Když si koupíš SD kartu 16 GB tak dostupného místa budeš mít jen + - 14,61 nebo při koupi 32GB flashky budeš mít jen 29,2GB použitelného místa. Netuším co ty čísla znamenají, ale prostě ta odychlka tam vždy je a bude ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.