Kelt

Kterému z těchto údajů mám věřit?

Dívám se stav disku USB, konkrétně 2 867 236 864 bajtů 2,66 GB. Jde o využité místo. Je tam rozdíl 0,2 GB, které se někam ztratily. Co tato čísla znamenají a proč nejsou stejná?. Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

´Zobrazovaný´ 1 GB není 1000000000 B (MS v tom dělá zmatky)…
Už se to tu řešilo několikrát…
😉
Koukni se na GiB vs GB…

Další odpovědi
Quimby

Ta čísla jsou správná, jen je zmatek v tom, že to nejsou násobky 1000, ale 1024. Stejně to platí u všech flashek, CD, DVD, harddisků.
Jen MS se neřídí předponama, který by měl používat, viz. gecco

Dochy

gecco má pravdu, jde o rozdíl mezi dekadickými a binárními předponami. Jen bych nedával vinu MS. GiB byli zavedeny normou cca před 10 lety, windowsy jsou zde podstatně déle, jiné systémy to používají také tak, změna v programech by v některých případech mohla nadělat dost velké problémy.
Vzhledem k tomu, že jsem „ze staré školy“, mi jdou GiB,MiB,kiB pěkně proti srsti. Za „starých dobrých časů“ každý v oboru věděl, že paměti se počítají v násobcích 1024. Nevěděli to pouze lemplové od (většiny) harddisků a ještě větší lemplové přes nějaké disky (kteří dokázali použít jednotku MB jako 1000×1024 B)

JájsemRaibek

Chybející MB využila NSA, CIA a jiné orgány, aby na disk, flešku a další vložili prográmek, který jim posílá údaje co na disku, flešce atd. je.
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/bezpecnost/361963-pocitace-se-prodavaly-uz-zavirovane-nsa-sledovala-domacnosti-i-firmy-ve-30-zemich.html

NeřeknuCZ

U USB disků, sd karet, mobilů apod. máš vždy nějakou odchylku. Čím větší místo, tím větší odychylka. Když si koupíš SD kartu 16 GB tak dostupného místa budeš mít jen + – 14,61 nebo při koupi 32GB flashky budeš mít jen 29,2GB použitelného místa. Netuším co ty čísla znamenají, ale prostě ta odychlka tam vždy je a bude …