annas

Kterému panovníkovi se říkalo „Šelma ryšavá“?

Proč nebyl v Čechách oblíbený, i když v Evropě byl vážený?

Nejlepší odpověď
kropitko

Jedná se o Zikmunda Lucemburského,krále uherského, římského, českého a římského císaře. V Čechách měl velice špatnou pověst, jelikož nedokázal zabránit potrestání Jana HUsa na kostnickém koncilu. Neustále válčil s církví, na sklonku svého života se s Čechy udobřil,,,

Další odpovědi
vagra

Zikmund Lucemburský – byl syn Karla IV. a jeho čtvrté manželky Alžběty Pomořanské.
Zikmundovi se od mládí říkalo „liška ryšavá“, kvůli jeho zrzavým vlasům.
Husité,ho také jinak nenazvali,ale to už bylo kvůli jeho prohnanosti.
Mluví se o něm jako o posledním císaři středověku.

Zdroj: V.E.- upraveno