DandrdaMan01

Kterej jazyk je nejtěžší a kterej zase nejlehčí na naučení?

Nepočítá se znalost písma jako je například azbuka u ruska, běloruska, ukrajiny a nebo znalost katakany a hiragany v japonsku nebo znalost znaků v Číně

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Vzhledem k počtu slov bych řekla, že je nejlehčí cikánština.
Nejtěžší jsou pro nás asi Japonština, Čínština atd.

Další odpovědi
Quimby

Řiká se, že Angličtina je jednoduchá.
Němčina by mohla být jednoduchá pro Čechy co se týče výslovnosti a gramatiky.
Čínština, Korejština, Japonština… jsou těžké z důvodu citlivé výslovnosti, slabikové abecedy a celkovou stavbou vět.
Řekl bych, že latina je celkem jednoduchá a poskytuje solidní základ k dalším jazykům.

Mc Merkurion

nejlehčí je asi mateřský a nejtěžší bude cizí…

anonym

Nejlehčí by měl být slovenský pro nás čechy 😁 a nejtěžší? pro cizince určitě náš český. jsou tam háčky, pády atd.

anonym

Nejlehčí je rodilý mluvčí a nejtěžší je moudré rozhodnutí,ale s tím se také nepočítá…
Doplňuji:

Cikánština nemá žádné učebnice,neřekl bych,že je zrovna lehká – spíš primitivní.

Emefej

Soudě podle úrovně řady příspěvků na webu Odpovědi bych řekl, že nejtěžší je čeština.