pája139

Které zvíře má vodorovnou zorničku ?

Nejlepší odpověď
anonym

Měla bys být samostatnější!
Předpokládala jsem, že máš zájem o koně, ale to bys jistě věděla, že zrovna kůň má vodorovnou oválnou zorničku.
Kromě koní (a koz) ještě mnoho dalších zvířat má tento typ zorničky, ale to si zjisti sama!

Další odpovědi
beer

Hned celá řada zvířat má jak vodorovnou zorničku – od hlavonožců po savce )) Stačí dát onen výraz do Google a třeba otevřít obrázky…
P.S.: to jsi tak líná, nebo fakt neschpná?? Tipuji první možnost a také DÚ.

anonym

Protože ti asi nefunguje google, tak se podívej třeba na hrocha, jsou tam ale i plazi a když si s tím dáš práci, tak toho najdeš více.
Pokud je to domácí úkol, tak si ho máš zpracovávat sama. Jestliže se jedná o tvůj zájem o zvířecí říši, tak by sis s tím tu práci měla dát sama tuplovaně. No a pokud nás hodláš zkoušet, tak si uvědom, že jsi na PORADNĚ a ta ke zkoušení uživatelů určitě neslouží.

Hroch
Pod vodou se nozdry a uši zavírají speciálními záklopkami, aby do nich nepronikla žádná voda. Barva očí bývá hnědá, zorničky jsou vodorovné. lide.uhk.cz/fim/stu­dent/bajerto1/a­natomie.html

cochee

Já myslím, že když třeba krokodýla chytneš za zadní nohy a necháš ho viset, tak bude mít vodorovnou zorničku ;)