Kelt

Které ze dvojčat je starší prvorozené nebo to druhé?

Nikdy by mi nenapadlo takovou otázku položit, ale setkal jsem se se zajímavou odpovědí.
Starší je to dítě, které přišlo na svět jako druhé, protože už tam bylo dříve, pustilo dítě, které přišlo po něm, to se narodilo a pak se narodil ten druhý.
Obdoba mám dvě kuličky a válec stejného průměru jako ty kuličky. Válec je uzavřený na jednom konci. Kuličky vložím do válce a pak je vytahuji. Tu kterou vytáhnu jako druhou, byla ve válci déle a proto je starší.
Jaký máte na toto názor?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
ahold

U lidí se věk počítá až od okamžiku příchodu na svět.
Tudíž, to dítě které je porozeno jako první, je starší.

Další odpovědi
ReHu

Obecně se počítá věk od času narození. Ne od početí.

Lamalam

To přirovnání s kuličkami je hodně mimo. Takhle to při oplození vajíčka neprobíhá. Starší je ten, kdo přišel dříve na svět.

gecco

Větu – „Starší je to dítě, které přišlo na svět jako druhé, protože už tam bylo dříve, pustilo dítě, které přišlo po něm, to se narodilo a pak se narodil ten druhý.“ – naprosto nechápu – kde kdo co „bylo dříve“???
Příměr s kuličkami je pak naprosto nesmyslný (pokud by se počátek života počítal od početí, bylo by zajímavé, které z vajíček bylo spermií ´dostiženo´ jako první – těžko určitelné – a u jednovaječných dvojčat nesmyslné).

marci1

Věk se počítá od doby narození. Pokud bychom vzali v úvahu dobu početí, oplodnění, pak u dvouvaječných dvojčat ( u jednovaječných ne ) se může stát, že bylo jedno oplodněno dříve a druhé později. 🙂
„Dvojvaječná dvojčata vznikají oplodněním dvou vajíček (která dozrála v jednom či obou vaječnících) dvěma spermiemi. Zvláštním, a ne tak častým, případem vzniku dvojvaječných dvojčat je tzv. dodatečné oplodnění. Znamená to, že jedno již oplozené vajíčko se začíná uhnizďovat a přesto dojde k další ovulaci, při které může být i toto druhé zralé vajíčko oplodněno (tím dojde k početí dvou jedinců v různých fázích menstruačního cyklu, nebo dokonce během dvou cyklů). Přestože se pak dvojčata narodí v jeden den, je jedno z dvojčat vlastně o několik dní či týdnů starší než druhé.“
http://www.dvoj­cata.cz/obecne-o-dvojcatech/

Dochy

nezjistíš (až na vyjímky viz Marci) které „tam“ bylo dřív. během prvních pár dnů a týdnů si mohou měnit pozice podle nálady, v jakém pořadí budou připraveni pro cestu ven nikdo neodhadne…

anonym

Otázka jak pro prvnáčka,starší musí být vždy to prvorozené!!to dá rozum,že to dítě co se narodilo jako druhé bude mladší,Jak píše Gecco tak to je přesně obráceně!