Eloška

Které zdroje jsou pro výrobu elektřiny nejlepší?

Které zdroje jsou pro výrobu elektřiny z hlediska ochrany životního prostředí nejlepší ?

Nejlepší odpověď
Itter

JÁDRO. I z malého množství se dá vyrobit kupa elektřiny a do vzduchu se vypouští čistá vodní pára. Jediná chyba je, že i v dnešní době se lidi bojí katastrofy a nebepečí při skladování jaderného opdpadu.

Osobní názor :) (a nemám rád slovo ekologie)

Další odpovědi
dědapetr

Voda,Vítr a slunce.JÁDRO to nevím jestli je to pravé, příklad je Japonsko.

Lenny998

To je různý …
Větrný jsou šetrný …
A ty tepelný vydávaj víc energie …
Já si myslim že by se měli používat obnovitelné zdroje …

FOG

Ted prave vymysleli novy zdroj -„umely list“
, neco na zpusob fotosyntezy a ma se el. energie vyrabet z vody.
Predvedl to Daniel Nocera z USA.

Rocky

Záleží z čeho chceš elektřinu dělat, dnes jsou tak moderní technologie že ze spousta obnovitelných zdrojů jde udělat elektrická energie a šetří se tím životní prostředí.

Děda Louda

Při současném stavu techniky je to jednoznačně štěpná reakce, až to bude vymakanější, předčí ji patrně jaderná fúze. Ekology tolik upřednostňované obnovitelné zdroje nejsou schopny pokrýt celkovou spotřebu, mohou sloužit jako výpomocné, mobilní, špičkové, nebo záložní, případně havarijní.