booboo

které záření je nejškodlivější?

mobil, wi-fi, sluneční záření, rentgen

Nejlepší odpověď
tom004

Není jednoduché odpovědět.Ale podle mne,z vyjmeno­vaných,je nejškodlivější sluneční záření.Nebýt ozónové vrstvy,která se, bohužel, neustále zmenšuje,UV záření spálí vše živé na zemi.

Další odpovědi
fcoop

Všechna záření člověku škodí,nejhorší je ale záření,které vydává blbec.
Dopady jsou zřetelné,rozhléd­něme se.

tuCZek

jednoznačně rentgen

dusanturek

Všechna záření, která jsou jmenovaná výše, mají stejný fyzikální základ = elektromagnetické vlnění, kde „nositelem“ energie je foton. Nejprve by jsi měl definovat, co myslíš škodlivostí. Protože UV složka ze slunečního záření může způsobit rakovinu kůže, wi-fi je teoreticky schopné rozehřát vodu až do jejího vypaření a rentgen při vysoké dávce způsobí smrt. Škodlivost se dá posoudit různě. Jak moc je záření škodlivé záleží podle toho, kolik dostaneš dávky záření a případně i o jakém výkonu. Např. rozdíl mezi wi-fi a mikrovlnkou je ve výkonu. Obě používají stejnou frekvenci 2,4 GHz. Výkon mikrovlnky je řádově tisíce wattů, wi-fi pak desetiny wattů. Dovedeš si představit, co se stane, kdyby jsi omylem strčil hlavu do zaplé mikrovlnky…

Zdroj: google