lensen

Které z těchto jídel považujente za vyloženě českou specialitu?

Nejlepší odpověď
anonym

Svíčková na smetaně

V rámci invaze různých kuchařských pořadů, byl jednou dán hlas i renomovanému profesionálovi a ten potvrdil, že jediné české skutečně národní jídlo je svíčková, neboť tento recept se v žádné jiné národní kuchyni nevyskytuje. Kdežto tradičně považované knedlo vepřo, pochází prapůvodně z Bavorska a my jsme ho jen časem přejali natolik, že u nás zdomácnělo tak, že v obecném povědomí je zafixováno jako typické české jídlo.
Stejně tak ostatní uvedená jídla mají ve světě různé obdoby a modifikace, byť pod jinými názvy.

Další odpovědi
quentos

Škubánky s mákem

vepřo knedlo zelo bezesporu taky, ale ve světě se jistě najde jejich obdoba, zatímco u škubánků s mákem těžko…

Berušinka

Bramborák

Asi bramborák a svíčkovou – tu nedělá žádný jiný národ.
Guláše jsou z Maďarska, jestli jsem si to nespletla.
Smažený sýr si dělají určitě v té „tučné“ Americe =D
A vepřo-knedlo-zelo dělají i Němci – teda něco hodně podobnýho.

vivatis2-

Bramborák

Ani jedno české jídla mi vůbec nechutnají.

antík

Škubánky s mákem

Klasika z vesnic

anonym

Bramborák

ten který je

Svíčková na smetaně

Jikra

Vepřová,knedlík,zelí

anonym

Vepřová,knedlík,zelí

dědapetr

Svíčková na smetaně

GM

Svíčková na smetaně

qwert7

Svíčková na smetaně

filva

Svíčková na smetaně