Avatar uživatele
Meropa

Které váhy správně fungují?

Dobrý den. Také se vám už stalo, že se vážíte u doktora a vaše váha je naprosto jiná (rozdíl např. 7 kg) než doma?
Doma mám novou váhu (ne digitální) z normálního obchodu, na ní vážím o 7 kg více, potom (ani ne 2 hodiny) se vážím u doktora ve stejném oblečení, také bez bot a jsem o 7 kg lehčí. U doktora je digitální váha.

Takže čím dražší váha, tím přesnější? Která tedy váží přesněji, normální nebo digitální (rozdíl 1 kg nevadí, ale 7 to už je nějak moc) ?
Potřeboval bych tedy poradit, kterou značku koupit, nebo jestli digitální nebo normální…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, baghira před 4591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Dobře si prohlédni svoji váhu, jestli nemá někde (zespodu?) nějaký ovládací prvek, kterým se dá seřizovat. Správnost vážení si můžeš ověřit třeba tak, že si váhu vezmeš do tašky, odneseš třeba do Baumaxu a tam na ní zvážíš pytel omítky nebo cementu (nebo něco se známou hmotností).

V manuálu k nové váze by měla být uvedená tolerance, s jakou nepřesností váží. 7kg (>10%?) je opravdu moc.

Dražší váha nemusí být přesnější, ale může mít zas jiné fíčury. Digitální váhu (resp. s elektronickými tenzometry) bych považoval za přesnější než čistě mechanickou (zvlášť pokud už má něco za sebou). Ale to je jen názor.
Doplňuji:
terry: ale paleček ti za to dám :)))

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jednodušší, než někam běhat s váhou, bude asi zvážit si doma nějaký předmět se známou hmotností.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Naprosto souhlasím s baghirou.
Nemám ani co doplnit ☹ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Plný souhlas s kolegy a chtěl bych doplnit – nekupujte tenzometrickou /někdo říká digitální/ váhu.Já jsem si nekoupil nic levného a tři už jsem reklamoval a tu čtrtou vyhodil.Ta mechanická je nejpřesnější,akorát si ji tzv. ztárovat,jak říká jeden z kolegů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pety2015

No já si myslím, že nejpřesnější váhy budou ty laboratorní něco takového https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-vahy-spravne-funguji

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování