Lucijej

Které tvrzení je podle Vás pravdivější a proč?

Nejlepší odpověď
Damiana

Co tě nezabije, to tě posílí.

…ale pokusí se tě to zabít znovu (nebo zabije), pokud s tím včas nepřestaneš. Veskrze bych to definovala jako: Nic se nemá zbytečně pokoušet a zdraví zejména.
Například – Jestli jde o vztah, může být třeba vztah s alkoholikem vynikajícím ponaučením a varováním – ale pro přiměřeně citlivou, inteligentní osobu, která není ochotna opakovat svou chybu, nedávat druhou šanci a také, která se naučí „díky“ opilci včas rozpoznat varovné signály a okamžitě s dalším potenciálním vyrazí dveře i s futry (než ji stačí ten vejpitek oplodnit). A také si pak jiného, solidního chlapíka dovede víc vážit.

Další odpovědi
Drap

Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.

Ono to neni tak snadné. V podstatě obě tvrzení jsou pravdivá. Pokud se nám podaří překonat jednu výzvu, tak nás to svým způsobem posune dál. Ale dá se očekávat, že se objeví další a další výzva, se kterou si musíme stejně tak poradit.

terry

Co tě nezabije, to tě posílí.

Proč? Protože to je pravda. (vlastní dlouholeté zkušenosti)

anonym

Co tě nezabije, to tě posílí.

Lucijej, první možnost je pravidlo rváčů, kteří život nevzdávají a staví se k problémům čelem.
Člověk může být na dně, zoufalý, nešťastný, nemajetný, nemocný…ale má schopnost znovu vstát a rvát se o každý další den, o slunce, které zase bude svítit a o pár kapek deště, když toho sluníčka bude moc.
Druhá varianta je jako řešení samozřejmě taky přípustná, ale je to pesimistický postoj, postoj člověka, který očekává jen to negativní. No, a když to očekává a přitahuje si to, proč by to neměl dostat? Osud dělá pěkné kulišárny. Někdy právě v tom, že nám „přihraje“ právě to, co čekáme.

Lakeysha

Co tě nezabije, to tě posílí.

anonym

Co tě nezabije, to tě posílí.

1. varianta je slavný citát F. Nietzcheho a má hluboký smysl a vztah k jeho filozofické škole. viz odkaz:
http://citaty­.net/autori/fri­edrich-nietzsche/?page=8
Kdežto 2. varianta je jen neumělý pokus o tvůj soukromý bonmot, jenž nemá nikde v literatuře ani v životě oporu.
Jen si tak hraješ se slovíčky, pakliže to není jenom obyčejná účelová a bodovací otázka.
(I tak jedna útrpná hvězdička po 11 hodinách není zrovna omračující zisk).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ni­etzsche

lenka.seda

Co tě nezabije, to tě posílí.

Lucijej

ad Dr.Axl: To není žádný můj soukroomý bonmot, to se u nás běžně používá. To, že to neznáš, je jen tvoje neznlost.

anonym

U vás leda jako parafráze nebo aforismus, na absenci v seriózní literatuře to pranic nemění.
Překrucuješ formulace, psal jsem, že nemá oporu, ne že jej neznám.
Význam výrazu „tvrzení“ je přece jenom někde jinde.
(Viz známé „tvrzení proti tvrzení“ z advokátní praxe, kde pouze jedno může být logicky pravdivé).
P.S. Nemusíš se hned rozčilovat, 2 překlepy na 2 řádcích ti nesvědčí.

Lucijej

A co se týče bodování, vzhledem k tomu, že jsem ji vložila před půlnocí, tak je jasné, že většina lidí si to přečetlo až ráno. Navíc, vzhledem k tomu, že za celý třičtvrtěrok, co jsem tady, jsem vložila 14 otázek, tak je snad jasné, že na otázkách body opravdu nehoním. Akorát se ztrapňuješ.

led

„Co tě nezabije, to tě posílí, čekej, že se tě pokusí zabít znovu.“ – môže mať rôzne výklady -
pravidlo ľudí, ktorí sa nevzdávajú, snažia sa nájsť východisko v každej situácii a zostávajú v pohotovosti proti nepriaznivým okolnostiam. K tomu pripájam známe heslo „No passaran“ (neprejdú).
Nesúhlasím s ockom, že výraz „Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.“ je pesimistický, Práve naopak, udržuje to v pohotovosti, aby človek neostal spať na vavrínoch výhry „Co tě nezabije, to tě posílí.“ a tlačí ho neustále vpred.