mosoj

Které TV pořady mají mluvený přepis děje pro slepce ?

Já vím pouze o „Ulici“ a docela mně to překvapilo.
Doplňuji:
Nejde o skryté titulky !!!

Nejlepší odpověď
annas

1. února 2013 zahájila pilotní vysílání pořadů pro nevidomé i Česká televize. Zvukovým popisem jsou nebo budou vybaveny například seriály Vyprávěj, Cirkus Bukowski, přírodopisný cyklus Zázraky přírody či detektivní série Ach, ty vraždy!.

Nova – nejsledovanější pořady Ulice, Ordinace, TV, Sportnovní noviny, Počasí Gympl.

Některé pořady už nejsou na programu.

http://www.ty­flonet.cz/nova-nasleduje-ct-spustila-vysilani-pro-nevidome

Jde o tzv. audiodeskripci, ze zákona je TV povinná takto vysílat 2 % pořadů.

Přidala se Primy Family, Barrandov, ČT 2.

Novější informace:
Informace o této službě je k dispozici v EPG i v televizním programu, kde je možné pořady se zvukovým popisem i vyfiltrovat.

http://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/technika/zvukovy-doprovod/zvukovy-popis/
http://www.pro­nevidome.cz/set­tobox.htm

Další odpovědi
ivzez

Mám dojem, že většina – alespoň u mě tomu tak bylo
(dokud jsem měla televizi).
Zvukový popis pro nevidomé lze zrušit v nastavení TV.

Emefej

Všechny, které mají v TV programu označení AD (zvukový popis). Na ČT to jsou Zprávy, Branky body, Regionální zpravodajství, přenosy z parlamentu. Občas i něco jiného, ale moc toho není. Jak je to na jiných stanicích, nevím.

Mc Merkurion

jsou to skryté titulky na 888,a jestli to ten daný program má,je uvedeno u pořadu…
z citace ČT: „Vysílání skrytých titulků je jednou z mnoha zákonných povinností České televize. Služba je určena zejména minoritní divácké skupině sluchově postižených. Tyto titulky poskytuje ČT u většiny svých pořadů. Pořady se skrytými titulky označujeme zkratkou ST. Skryté titulky se vysílají prostřednictvím teletextu.“
Doplňuji:
sorry,nedošlo mi,že se ptáš na slepce,protože televize má zvuk…

mosoj

Barbakan: Ona to není pravda. Je veliký rozdíl text ve filmu a v rozhlasové hře. Rozhlasovou hru ale dnes asi nikdo nezná.
Já jsem se neptal na hodnocení seriálu Ulice ale na popis děje mluveným slovem, který je v tomto seriálu vysílán spolu s originálním dějem.
Jinak nadmíru geniální postřehy.
Docela mně zajímá kolik lidí o tom ví .

mosoj

  • originálním dějem – myšleno originálním textem !!!