škubánek

Které světové známe firmy sídlí v Sillicon Valley? díky :)

Nejlepší odpověď
led

z wikipedie:
„Silicon Valley (česky Křemíkové údolí) je nejjižnější část sanfranciského pobřeží v Severní Kalifornii ve Spojených státech amerických. Název pochází z roku 1971, kdy v americkém časopise Electronic News začala vycházet týdenní rubrika „Silicon Valley USA“ od Dona Hoeflera o velké koncentraci společností zabývajících se křemíkovými mikročipy a počítači. Samotné Silicon Valley se skládá z 19 sídel. Za hlavní město je povážováno San José s téměř milionem obyvatel.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Si­licon_Valley

Další odpovědi
Katrous

křemíkové údolí

  • nežebi se tam těžil křemík právě naopak je tam největší firma na vyrobu počítačů atd.ve firme pracují mozky z celeho sveta a take že jsou velmi bohati kdyby za tebou prisel nekdo kdo bydli v sillicon valley tak to má být pro tebe buh pro americany je to jako nas karel gott ale jak rikam v te firme jsou nejvetsi mozky sveta vyrábí jse tam nejlepsi počítače a další elektronika

Zdroj: www.mikulashra­nice.wbs.cz

venkovan

Sídlí tam několik společností, které vyrábějí silikonové implatáty a silikonové tmely. Proto je to Silikonové údolí. Vzniklo to po vyrobení prvních implatátů, které po zvětšení dvou kopečku na kopce vytvořily hluboké údolí které často při pohledu zeshora muže odrovná.