hanulka11

Které stromy roní "dračí krev?

Kde převážně rostou?

Nejlepší odpověď
annas

Dračí krev je známá zejména z Kanárských ostrovů, kde z ní domorodí Guančové vyráběli hojivé masti. Jedná se o červenou pryskyřici jednoho druhu dracén, tzv. dračích stromů. I když se těmto dracénám říká dračí stromy, jedná se o velice zvláštní rostliny. Jejich větve připomínají svým vzhledem dračí krky. Dračí stromy rostou velmi pomalu, ale dožívají se vysokého stáří. Rozvětvují se pouze jednou za deset let a podle tohoto znaku lze odhadnout i jejich věk. Nejznámější exemplář dračího stromu z ostrova Tenerife je starý kolem jednoho tisíce let. Dračí stromy byly posvátné a do jejich vydlabaných kmenů se pohřbívali pouze členové královských rodin.

Z letáku fy Energy. Dračí krev „užívám“.

Další odpovědi
dědapetr

Sangre de Drago (Dračí krev) čistý latex z peruánské rostliny Croton lechleri, kterou domorodci v Peru a jiných částech Jižní Ameriky používají k léčbě různých onemocnění. Jeho spektrum použítí je velmi široké. Je sbíráno za úsvitu poraněním stromu. Jelikož mízu strom vylučuje na svoji obranu a k hojení, je jasné k čemu byla brzy po objevení tamnějšími domorodci užívána.Používá se zevně i vnitřně, především k léčbě různých druhů poranění (potíráním na postižené místo) a při poruchách činnosti vnitřních orgánů – žaludek, střeva. Dračí krev má i analgetický účinnek, tzn. místo po zasypání přestává pálit – bolet.

Další použití: – posilňuje imunitní systém – pro zastavení krvácení, pro urychlení hojení, uzavření ran a ochranu – při všech typech zranění, řezných poranění, škrábanců, vnějších jizev, pupínků a dalších kožních problémů před infekcemi – zlomeniny, hemeroidy je stejně obvyklé jako užití – při žaludečních zánětech, vředech a kolikách – při Crohnově chorobě – při střevních obtížích, střevní hořečce, zánětech tenkého a tlustého střeva – pro posílení plodnosti – při úplavici – při kožních potížích (akné, ekzémy, pro zbavení se dráždivých hmyzích kousnutí) – při zánětech dásní, hrdla, ustní dutiny (k výplachům) -při různých virózách – při chřipce a nachlazení – při nádorových onemocněních – při léčbě cukrovky – při bercových vředech k potírání.

Sangre de drago se často používá I jako prevence proti různým nemocem a posilovač imunity pro sportovce a starší lidi.----http://www.sal­viaparadise.cz/dra­ci-krev-prasek-p-268.html?cPat­h=13_218