Terryle

Které slovo vám zní naprosto odporně?

Inspirovala mě nedávná otázka Damiany: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-slovo-je-podle-vas-zvukomalebne
Mě zajímá pravý opak. Máte nějaké slovo, které nemůžete ani slyšet a bez ohledu na význam vám naprosto příšerně?

Nejlepší odpověď
Drap

Všechny výrazy převzaté z angličtiny, které se do našeho jazyka nehodí. To mě začíná téct voda ze zubů. A bohužel jsou toho plná media, a mladí si myslí, kdo ví jak nejsou světoví. Je to paradox , že máme větší slovní zásobu než angličané a přejímáme od nich slova. Logické by bylo, kdyby to bylo naopak. Nebo ne ?

Další odpovědi
akvidzerp

už to slovo odporný je odporný:)ale nemám rád počeštěné anglické výrazy třeba:shit,what­´s the fuck jak se dneska používá atd

WeeBear

Jsem na tom s anglickými slůvky, či spojeními jako akvidzerp. Nesnáším i když mi někdo řekne v běžném hovoru za větou, či nebo jako celou odpověď omg, jj, nn, ttjn.. I takové lidi znám, to už mi přijde opravdu odstrašující.

Mimo to nesnáším slova jako například vtíravý a hrubý. Dále nesnáším v jakémkoliv spojení slovo povinnost, či závazek.

Damiana

Tak se tedy také zapojím 🙂
Mě jsou dost protivná slova láhev, sušina, maso a strouhat. (Paradoxně flaška mi nevadí 🙂, ale to už směřuje zase k významu – podotýkám, že nejsem pijan, spíš naopak!)
A ty amerikanismy a zkratky, to také nemám ráda, ale to jsi asi v zásadě nemyslela, to jsou paskvily a ne slova.

venkovan

Neválej se a jdi něco dělat!. Od dětství.

Illines

slovo kdyby a sproste slova.

Tlaky

POLITIK!!!

led

Sú to všetky nevhodné a zkreslené výrazy. A je ich strááášne veľa a čim ďalej viac. Ľudia prestávajú používať svoj materinský jazyk a vyjadrujú sa „moderne, zjednodušene a počitačovou rečou“. Pritom si neuvedomujú, že hlavne tá počítačová reč je zjednodušená a zhustená – aby sa zmestila do požadovanej dĺžky. Zkúste si len tu, na stránke, prejsť zopár príspevkov. Trhá mi to uši, kríži oči, kriví prsty…

JuanCena

Smrad,Prachy

ReHu

Nemám ráda vulgarismy a odporně mi zní třeba název potraviny, kdy mi už pouhá představa nedělá dobře na žaludek.
Vadí mi sulc a takové to tlusté, klepavé nemaso.
A vadí mi, když o tom někdo mluví, já povím, jestli toho nemůže nechat, že mi to nedělá vůbec dobře a naopak dotyčný to ještě rozebírá, dokud nezblednu a neodejdu, když toho nenechá.
A také nemusím poagličtělá česká slova. Popř. anglická, ale v české větě. Pokud lze nahradit českým výrazem.

BENYTA

Už od dětství nesnáším dvě slova – DĚCKO a SLUNKO. Nikdy jsem je nepoužila a nepoužiju – jo, teď, haha.
Nedávno jsem slyšela – tváří se jak kočka ŠKLÍBA a to mi bylo té kočenky hned strašně líto – Ó Majn Got 🙂

poa.li

Příjmení Dřízhal… huspenina… retrospektiva

Bil

finančák (finanční úřad)

fcoop

Drap – ta tekoucí voda ze zubů – to mě uchvátilo a přejímám.Stále se učíme,že?
Kdysi mě oslovilo přirovnání:Ten je vychcanej jak díra do sněhuláka".
Třeba se bude hodit.