Vodpovedi

Které slovo v Českém jazyce je nejdelší? Jaká jiná dlouhá slova znáte (+ význam)?

Zajímalo by mě, které slovo v Českém jazyce je nejdelší a jaká jiná slovat dlouhá znáte?

Nejlepší odpověď
briliant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nejdel%C5%A1%C3­%AD%20slovo

Další odpovědi
Klára K.

nejneobhospodá­řovávatelnější­mi.
obhospodářová­vaný=něco, o co se někdo stará, hodně s tím hospodaří.
nejne…=záporná předpona
…telnějšími= 7. pád:

  1. pád kdo co: nejneobhospodá­řovávatelnější (člověk)
  2. pád koho čeho: nejneobhospodá­řovávatelnější­ho (člověka)
  3. pád komu čemu: nejneobhospodá­řovávatelnější­mu (člověku)
  4. pád koho co: nejneobhospodá­řovávatelnější­ho (člověka)
  5. pád voláme: nejneobhospodá­řovávatelnější (člověku)
  6. pád kom čem: nejneobhospodá­řovávatelnějším (člověku)
  7. pád kým čím: nejneobhospodá­řovávatelnějším (člověkem)

Je je, doufám, že jsem se nepřeklepla. A víš, jaké je zvíře na 26 písmen???

koroptev s kostkovaným šátkem
Doplňuji:
teda vlastně to nejne:
Nej=nejvíc
ne=záporná předpona

Calimë

Kamarád vymyslel: Nejnedozáchodus­pláchnutelněj­ší

štamgast

Nejneobhospoda­řovávatelnější­mi.

Huck Finn

Jen doplnění: Základem toho slova není ,,obhospodařo­vávaný", nýbrž ,,obhospodařo­vávatelný" – tj. schopný býti obhospodařováván. Snad se nemýlím… Jak je ta čeština krásná 😁

quentos

Klára, štamgast: máte staré informace, mezitím ještě stihli objevit „nejnevykrysta­lizovávatelněj­šími“ a i to už bylo překonáno slovem, na nějž vede briliantův odkaz ;{)>