zjentek

které sádlo je nejlepší na průdušky, odkašlávání a odhlenění?

Doplňuji:
jen upřesním, že mám na mysli sádlo ze skutečných zvířat, ne bylinné sádlo nebo co :o
mowla: dík, to jsem taky slyšel, jenže jsem ty možnosti zúžil, páč bych si chtěl to sádlo vyškvařit sám, no a medvěda teď jen těžko seženu

Nejlepší odpověď
annas

jiné sádlo

Doplňuji:
Nevím, zda sádlo, které doporučuji, je nejlepší, ale v mnoha radách jsem našla obyčejné vepřové sádlo, dokonce i máslo. Jde o to, že tuk zahřívá.

Vyzkoušejte tento recept Vezměte papír od másla nebo papír, hadřík apod. pomastit sádlem, na to čerstvě nastrouhat vrstvičku muškátového oříšku, přiložit na hruď, omotat teplým šálem a ponechat přes noc.

Indové používají Ghi. Rozpusťte máslo a seberte z něj pěnu. K němu přidejte půl kávové lžičky pražené kurkumy a zamíchejte. Po ztuhnutí rozetřete silnější vrstvu na ubrousek, V jeho rozích přilepte vysoce lepivou náplast, stejně tak na igelit, kterým ubrousek zakryjete. Pak si oblečte tričko, na kterém nezáleží, když se promastí.

Další odpovědi
anonym

psí sádlo

Doplňuji:
není to ale sádlo psí, jen se tomu tak říká
http://www.obchod-zdravi.cz/psi-sadlo-originalni-bylinna-mast-75-ml-i2656/

anonym

jiné sádlo

Prý medvědí…
😉
Ale doporučované je i psí a jezevčí.
Doplňuji:
Medvědina se sehnat dá – obtížně, ale dá…
___
Ale jinak si myslím, že už samotný lov médi vlastníma rukama by tě mohl ´poléčit´.
😉

zzzzz

jiné sádlo

Psi, ale ne že nějakého psa uškvaříš!!!!!!!!!­!!! 🙂
Já používám termo láhev, dám do ni horkou vodu.
Pokud bude ve zprávách, že ze ZOO zmizel medvěd, tak je to jasné 🙂

marci1

jiné sádlo

Jsem pro vepřové.

suaeda

jiné sádlo

Doplňuji:
Dávám za pravdu „mowla“. Opravdu je nejlepší medvědí sádlo. a pak psí. Bohužel sehnat medvědí sádlo jde těžko. Ale i to lze sehnat. Před lety si jej příbuzný přivezl z Kamčatky, kde byl na expedici v horách. Psů je kolem nás podstatně více a Vietnamské restaurace, které jsou u nás jej možná mají nadbytek .............­......... no však jste asi slyšeli a četli.

Nuk nuk

psí sádlo

Doplňuji:
Alespoň se to tvrdí, sama jsem to nezkoušela.

klob1

psí sádlo

brillant

psí sádlo

da ny

psí sádlo

Doplňuji:
A tymiánový čaj a mast :)

bububabu

jiné sádlo

Proboha, žijeme už ve 21 století, jsem si jistá že v lékárně mají už dostačující prostředky!

gepik

jezevčí sádlo

Poklička

jiné sádlo

zzzzz

Annas to s tím máslem mi dělala mamka, když jsem byla malá, strašně jsem trpěla na průdušky a to vždy zabralo, jen z toho byla vždy umaštěná celá postel, prostě to vždy někudy do rána proteklo.
Dají se koupit i gelové sáčky, ohřejí se za pár minut v mikrovlnce.

zjentek

annas, díky ..já na ničem jiném, než na ghee, prakticky nesmažím ..doporučím i vám a vlastně všem ,)

briketka10

zjentku

znáš tu reklamu ??
BÓBIKA 😁

zzzzz

🙂

zjentek

holky, někdy musíte udělat těžká rozhodnutí ..ale vězte, že mám pesy rád

zjentek

prosím pište, zatím to vypadá, že dobré je psí sádlo
..jenže jsou důvody, proč bych byl mnohem klidnější, kdyby to bylo třeba nějaké jiné sádlo ..no nic :o

zjentek

..ale pravdu, nic humánního :o

zjentek

taky to navádí k myšlence, jak zjistili, že jezevčí skvěle zabírá a že nezabírá třeba liščí, nebo vlčí ..ale to jen okrajově, to by bylo na jiný dotaz