gulag

Ktere profese jsou podle vas prebytecne a ktere naopak nepostradatelne ?

Ja osobne nechapu existenci profesi jako napr soudce, advokat, doktor, apod.

K cemu je soudce ? Kazdy prece vi, ze vrazda levicaka je trestny cin, na to nepotrebujem soudy, ktere stoji hodne penez

Advokat > kazdy inteligentni levicak se dokaze sam obhajit, takze profese opet uplne na nic

Doktor > i muj trilety syn vi, ze kdyz ma rymu, tak ma brat kapky…takze opet nechapu vyznam doktoru…

Naopak profese jako zednik, automechanik, truhlar jsou velice nepostradatelne. Bez zedniku bysme byli bezdomovci, bez automechaniku by nebylo mozno cestovat (zadne dovolene, zadne cesty do prace) a bez truhlaru bysme nemeli zadny nabytek.

Nejlepší odpověď
fcoop

Pokud to myslíš vážně,a já se bojím,že ano – netrap se tím,to jsou věci,které jsou mimo tvůj horizont.

Věnuj se věcem,které jsi schopen pojmenovat...­........co bych ti vážně nepřál, by bylo to,abys jednou advokáta potřeboval. To by byla schíza.

Jo – horizont – to je ta čára na obzoru,za kterou už nevidíš,co je dál.
Bacha – to,že to nevidíš, ještě neznamená,že to neexistuje.
Ale o tom až příště.

Další odpovědi
jpau

Zdravím levicovou reinkarnaci krwf…!

Podle mě jsou zbytečné odbory a profese „Profesionální odborář“, laicky „Odborářský bos“, protože každý inteligentní pravičák si dovede normálně dohodnout podmínky na pracovišti.

Nazdar Bazar

Nepostradatelná profese je ta tvá, nechápu jak by někdo mohl vydržet neustále velice „originálně“ trollovat od rána do večera.

www

Poněkud mně uniká směr tvého myšlení, nechápu souvislost s ‚levičák‘ a není mně dále jasné, jak bys např. chtěl léčit nemoci složitější ap.
Podle mne je každá profese o kterou je všeobecný zájem užitečná. Stejně tak ti může vzniknout úplně nová profese pokud ji budeš třeba jako jako podnikatel potřebovat.
Staré, už neexistující profese pak v malém množství existují, třeba jen jako atrakce a jsou užitečné jinak, než jejich původní poslání 😉
Názor

Mirdas

Po přečtení odůvodnění této otázky a zda ji opravdu myslíte vážně si spíše říkám zda by se tento dotaz neměl týkat spíše jednotlivců.

marci1

Žádná profese není zbytečná, každou můžeme někdy potřebovat. 🙂
Doplňuji:
Potřebujeme např. lékaře, porodníka, učitele, profesory, prodavače, uklízečky, truhláře, instalatéra, elektrikáře, soudce, advokáta, inženýra, lékárníka, účetní, automechaniky, opraváře, dělníka, hrobníka, zaměstnance pohřební služby atd. … 🙂

Mc Merkurion

zamysli se nad tím,co píšeš,už přeci v pohádkách se dva řemeslníci nedohodli a potřebovali soudce,a tak bych mohl pokračovat,a jestli tvůj tříletý syn je chytřejší než doktor a je po tobě,tak pak pánbu s náma,a raději jdi něco dělat…

arygnoc

ó, to nie, fiškálov nám treba, tu nejde iba o tie mordy, ale o tú našu malú závisť, jeden druhému by sme oči vyškriabali, lebo ty máš kozu a ja iby zajace, atď.

lekárov nám netreba, však kombinačky má každý, tak zuby šklbať môže, a lopát je tiež dosť, keď začneme na chrípku a hexenšús skapínať, to je fakt.
aspoň tí murári by mali robotu, hrobky stavať.

ale vážne:
zbytočné profesie?
asi nie sú, pokiaľ existuje po nich dopyt, hoci mňa osobne zaráža existencia rôznych rýchlokvasených wellness poradcov, poradcov zdravej výživy, koučov sexu, finančných poradcov, šarlatánov, nožík mi vo vrecku otvárajú homeopati a iní šarlatáni, exekútori (nie ich činnosť, tá je potrebná, ale ich nenažranosť), podomoví obchodníci, telefonisti (predaj cez telefón), inzerenti, módni poradcovia, bankoví úradníci (a úradníci vôbec), farári a milióny ďalších.

život si neviem predstaviť bez upratovačiek, smetiarov, predavačiek, učiteľov, proste tých robotníckych povolaní, ktoré sa starajú o náš blahobyt, ale chýbali by mi i praktickí lekári a výskumníci, čo im do rúk dávajú lieky, vynálezcovia, spisovatelia, hudobníci, maliari, herci, vedci každého rangu (okrem tých teologických a kadejakých pseudovied) a mnoho iného.

ale – každý požaduje niečo iného, takže i z môjho pohľadu darmožráčov niekto potrebuje.

taký je život.