postcd

Které ponožky mě budou hřát?

mám sedavé zaměstnání, nosím tři vrstvy ponožek:

  1. klasické tenké bavlněné nebo směs bavlny se syntetikou
  2. silné ponožky (nebudou celobavlněné)
  3. další silné ponožky

přesto je mi na nohy zima a mám dojem že jsou trochu vlhké

jaký typ ponožek/skladbu byste doporučili proti té vlhkosti a zajištění vyšší teploty nohou?

Nejlepší odpověď
quentos

Máte stejný problém jako já, bude tedy hovořit z vlastní zkušenosti a konzultace s ortopedem:

  • jediné ponožky, které při delším sezení skutečně zahřejí, jsou tzv. „termo“ a nejlépe ještě navlečené na jiné ponožky (je dobré pro zahřátí „vrstvit“ oblečení)
  • noste v práci vhodnou (nejlépe uzavřenou) obuv, do níž se vlhkost nedostane. Nohy sice potřebují dýchat, ale hlavní je prevence vlhkosti
  • Váš problém spočívá v nedostatečném prokrvování dolních končetin vlivem sedavého zaměstnání a podle slov lékaře to nejúčinnější je, kdykoli je to možné, vstát a na chvíli se projít, aby se nohy prokrvily
  • každé ráno zkuste studenou sprchu ve směru krevního oběhu (počínaje u palce pravé nohy směrem do palce pravé ruky, pak od palce levé nohy do palce levé ruky, následně pustit vodu dolů po zádech a po hrudi. Sprcha však musí být blesková, jen pár vteřin – jen co spláchnete výše uvedené části těla, zdrhněte…)
  • na zlepšení krevního oběhu prý pomáhá „šlapání studené vody“ – napustit do vany cca do 2 cm výšky studené vody a pochodit si v tom chvíli. (To ale přes zimu nedávám ani já)
  • (… ale až doma) v neposlední řadě spolehlivě zahřeje panák něčeho tvrdšího – ať již samotný, nebo nalitý do horkého čaje. V práci povětšinou stojím, ale doma pak sedím, a tudíž tu nedám bez slivovice ani ránu.

Doplňuji:
*budu tedy…

Další odpovědi
gecco

Jako první vrstvu (hned na nohu) buďto bambusové – a nebo, lépe, merino – ty hřejí i vlhké…
😉

Drap

Na nohu si pořiď vlněné, z kvalitní vlny.

kristýnary

Já jsem na ponožky hodně háklivá, protože mi je pořád zima od noh. Vyzkoušela jsem už různé ponožky, ale nejlepší jsou rozhodně vlněné. Já si je objednávám z https://www.vlne­nezbozi.cz/vlne­ne-ponozky/ a jsou příjemné na dotek. Ono celkově oblečení z vlny je skvělé, protože v zimě opravdu zahřeje. I když nejsou teď tak mrazivé zimy, tak teplé oblečení je potřeba, protože to vlhké počasí je snad ještě horší.