Avatar uživatele
postcd

Které ponožky mě budou hřát?

mám sedavé zaměstnání, nosím tři vrstvy ponožek:

  1. klasické tenké bavlněné nebo směs bavlny se syntetikou
  2. silné ponožky (nebudou celobavlněné)
  3. další silné ponožky

přesto je mi na nohy zima a mám dojem že jsou trochu vlhké

jaký typ ponožek/skladbu byste doporučili proti té vlhkosti a zajištění vyšší teploty nohou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Máte stejný problém jako já, bude tedy hovořit z vlastní zkušenosti a konzultace s ortopedem:

  • jediné ponožky, které při delším sezení skutečně zahřejí, jsou tzv. „termo“ a nejlépe ještě navlečené na jiné ponožky (je dobré pro zahřátí „vrstvit“ oblečení)
  • noste v práci vhodnou (nejlépe uzavřenou) obuv, do níž se vlhkost nedostane. Nohy sice potřebují dýchat, ale hlavní je prevence vlhkosti
  • Váš problém spočívá v nedostatečném prokrvování dolních končetin vlivem sedavého zaměstnání a podle slov lékaře to nejúčinnější je, kdykoli je to možné, vstát a na chvíli se projít, aby se nohy prokrvily
  • každé ráno zkuste studenou sprchu ve směru krevního oběhu (počínaje u palce pravé nohy směrem do palce pravé ruky, pak od palce levé nohy do palce levé ruky, následně pustit vodu dolů po zádech a po hrudi. Sprcha však musí být blesková, jen pár vteřin – jen co spláchnete výše uvedené části těla, zdrhněte…)
  • na zlepšení krevního oběhu prý pomáhá „šlapání studené vody“ – napustit do vany cca do 2 cm výšky studené vody a pochodit si v tom chvíli. (To ale přes zimu nedávám ani já)
  • (… ale až doma) v neposlední řadě spolehlivě zahřeje panák něčeho tvrdšího – ať již samotný, nebo nalitý do horkého čaje. V práci povětšinou stojím, ale doma pak sedím, a tudíž tu nedám bez slivovice ani ránu.

Doplňuji:
*budu tedy…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jako první vrstvu (hned na nohu) buďto bambusové – a nebo, lépe, merino – ty hřejí i vlhké…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Na nohu si pořiď vlněné, z kvalitní vlny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kristýnary

Já jsem na ponožky hodně háklivá, protože mi je pořád zima od noh. Vyzkoušela jsem už různé ponožky, ale nejlepší jsou rozhodně vlněné. Já si je objednávám z https://www.vlne­nezbozi.cz/vlne­ne-ponozky/ a jsou příjemné na dotek. Ono celkově oblečení z vlny je skvělé, protože v zimě opravdu zahřeje. I když nejsou teď tak mrazivé zimy, tak teplé oblečení je potřeba, protože to vlhké počasí je snad ještě horší.

před 1367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek