kralik582

KTERÉ PLANETY NAŠÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVY LZE ZE ZEMĚ V DALEKOHLEDU, NĚKDY POZOROVAT JAKO ÚZKÉ SRPKY A PROČ?

PROSÍM ODPOVEZTE BUDETE NEJLEPSI ODPOVÍDAC NA CELEM SVETE KDYZ ODPOVÍTE NA VSECHNY ME OTAZKY A ZISKATE K TOMU JESTE NAKE TY BODIKY KKKAATTA

Nejlepší odpověď
annas

Merkur – DALEKOHLEDEM: Pokud se na něj podíváme lepším dalekohledem, rozeznáme fáze Merkuru, tedy i srpek. Podobné jako u Měsíce.
Jednou za několik let Merkur přejde přes sluneční kotouč. To proto, že se při svém oběhu sluneční soustavou dostane přesně na přímku mezi Slunce a naši Zemi. Přechod trvá několik hodin a je vidět pouze dalekohledem.

Venuše – DALEKOHLEDEM: Podobně jako u Merkuru také u Venuše dalekohledem uvidíme její fáze. A to mnohem výrazněji. Je totiž větší a dostává se také blíže k Zemi.
Podobně jako u Merkuru se stává (ovšem mnohem vzácněji), že jako temná kulatá skvrna přejde přes sluneční kotouč. Avšak narozdíl od Merkuru je přechod vidět i pouhým okem. Poslední přechod před více než stoletou pauzou nastane v roce 2012.

Víc jsem nenašla.

Zdroj: http://www.techma­nia.cz/digi/vi­ditelnost.html