irij

Které parametry zajišťují kvalitu a výkon procesoru Doporučte typ pro notebook i pro PC.

Jak kvalitní jsou např.Intel core i5–460M, Intel core i3–370M, AMD Athlon II M320, Intel Pentinum T4500?
Doplňuji:
A podle jakých parametrů vybírat?

Nejlepší odpověď
dave09

Jednoznačně bych volil Intel i5 jak u notebooku tak pro desktop. Jedná se technologicky o nejnovější procesor. T4500 je předchozí generace a pomalu bude odcházet z trhu. AMD bych volil pouze do desktopu v případě úspory peněz..
Doplňuji:
Nejdůležitějším parametrem u procesoru je jeho architektura. V nynější době je nejnovější právě Intel core i3, i5, i7, přičemž i3 je značně osekaný.

Procesory ve stejné architektuře můžete porovnávat podle počtu jader, frekvence, L1, L2 a L3 cache (velmi rychlé paměti procesoru, čim větší tim lepší) a zvláště u notebooků i podle TDP (tepelný výkon) – určuje kolik tepla dokáže procesor vyprodukovat. U této hodnoty platí čim menší, tim lepší.

Další odpovědi
Michal Kole

Core i5 se umí automaticky přetaktovat. Core i3 je jeho slabší brácha

slad08

Doporučuji Intel core Duo T5870