Avatar uživatele
Mirdas

Které památky doporučíte spatřit na vlastní oči ?

Také se Vám stalo že jste kdekoliv po světě stáli před nějakým lidským, nebo přírodním dílem a měli jste takový zvláštní pocit pokory, úcty a tak podobně ?
Kde se vám to stalo, co jste viděli ?
Nebo co by jste ze stejného důvodu vidět chtěli ?
Doplňuji:
Kvůli čemu právě tyto památky vás zaujali ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda, zjentek, anonym před 3366 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Nádherných památek jsem ve světě viděl více, ale největší dojem na mne zatím asi udělaly starověké chrámy v Egyptě. Karnak, Edfu, Luxor, Kom Ombo, Philae a samozřejmě Abu Simbel. Je to asi proto, že mám rád dějiny starého Egypta. Obdivuji um této civilizace, která toto vybudovala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Pražský hrad – jeden z největších hradních komplexů na světě.
A některým lidem Osvětim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Krakovský Wawel! Jistě, je mnoho pozoruhodných objektů, ale ten se mi jeví jako skvost!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Stonehenge,irské kamenné stavby,sochy na Rapa Nui,je toho hodně,ale to bych musel krást,abych to všechno viděl.
Doplňuji:
To to být někde,kde by mě bylo asi líp.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jakýkoliv hrad či zřícenina kdekoliv u nás doma. Chodím s foťákem a fotím. Vždy se ale na chvilku zamyslím co práce a dřiny stálo přinést do takovýchto nepřístupných míst, bez strojů a mechanizace
jednotlivé kameny a poskládat je tak, že stojí dodnes. To platí pro celý svět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

K památkám o kterých hovoří suaeda bych ještě přiřadil např. podivuhodné podzemní město Derinkuyu v Turecku a určitě také klášterní komplex Meteory v Řecku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Stonehenge, pyramidy Mexika, příroda Nového Zélandu – vše z toho mám zatím pouze jako sen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

třeba když v TV ukazovali vodopády Iguazú, nebo vylez v létě na nějakou vysokou horu když je inverze a uvidíš působivé pohledy, viz google: inverze hory
také můžeš zkusit pozorovat noční oblohu v létě, za jasného počasí dál mimo město
Zajímavé TV dokumenty: Domov, Baraka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slou­p_Nejsv%C4%9Bt%C4­%9Bj%C5%A1%C3%AD_Tro­jice_%28Olomou­c%29
Doplňuji:
Památka mě zaujala,jelikož kolem ní chodím docela často a ještě mě neomrzela.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek