Mirdas

Které památky doporučíte spatřit na vlastní oči ?

Také se Vám stalo že jste kdekoliv po světě stáli před nějakým lidským, nebo přírodním dílem a měli jste takový zvláštní pocit pokory, úcty a tak podobně ?
Kde se vám to stalo, co jste viděli ?
Nebo co by jste ze stejného důvodu vidět chtěli ?
Doplňuji:
Kvůli čemu právě tyto památky vás zaujali ?

Nejlepší odpověď
suaeda

Nádherných památek jsem ve světě viděl více, ale největší dojem na mne zatím asi udělaly starověké chrámy v Egyptě. Karnak, Edfu, Luxor, Kom Ombo, Philae a samozřejmě Abu Simbel. Je to asi proto, že mám rád dějiny starého Egypta. Obdivuji um této civilizace, která toto vybudovala.

Další odpovědi
setapouch

Pražský hrad – jeden z největších hradních komplexů na světě.
A některým lidem Osvětim.

anonym

Krakovský Wawel! Jistě, je mnoho pozoruhodných objektů, ale ten se mi jeví jako skvost!

anonym

Stonehenge,irské kamenné stavby,sochy na Rapa Nui,je toho hodně,ale to bych musel krást,abych to všechno viděl.
Doplňuji:
To to být někde,kde by mě bylo asi líp.

mosoj

Jakýkoliv hrad či zřícenina kdekoliv u nás doma. Chodím s foťákem a fotím. Vždy se ale na chvilku zamyslím co práce a dřiny stálo přinést do takovýchto nepřístupných míst, bez strojů a mechanizace
jednotlivé kameny a poskládat je tak, že stojí dodnes. To platí pro celý svět.

dudu

K památkám o kterých hovoří suaeda bych ještě přiřadil např. podivuhodné podzemní město Derinkuyu v Turecku a určitě také klášterní komplex Meteory v Řecku.

lota

Stonehenge, pyramidy Mexika, příroda Nového Zélandu – vše z toho mám zatím pouze jako sen.

postcd

třeba když v TV ukazovali vodopády Iguazú, nebo vylez v létě na nějakou vysokou horu když je inverze a uvidíš působivé pohledy, viz google: inverze hory
také můžeš zkusit pozorovat noční oblohu v létě, za jasného počasí dál mimo město
Zajímavé TV dokumenty: Domov, Baraka

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slou­p_Nejsv%C4%9Bt%C4­%9Bj%C5%A1%C3%AD_Tro­jice_%28Olomou­c%29
Doplňuji:
Památka mě zaujala,jelikož kolem ní chodím docela často a ještě mě neomrzela.