Které minerály musí obsahovat pitná voda? (Aby nedocházelo k demineralizaci organismu.)

Jak z destilované vody udělat pitnou? (Postačí vyvaření schránek měkkýšů, či hmyzu?)

Nejlepší odpověď
mosoj

Agneta něco ti tady nehraje. Pokud by měla voda málo minerálů, hlavně vápníku, hořčíku, jednalo by se o měkou vodu a ta je k mytí a praní nejlepší !!!

BTW" nejlepší k mytí je mýdlo s jelenem nebo Helada. Taková pěkně velká kostka. Doporučuji místo navoněného bláta.

Další odpovědi
JájsemRaibek

To určitě nestačí.
Minerály si neumíme vytvořit
Minerální látky tvoří přibližně 4 % celkové tělesné hmotnosti člověka. Ačkoliv minerály a stopové prvky nejsou nositeli energie, představují zcela nezbytnou složku naší stravy. Naše tělo si je nedokáže samo vytvořit, jsme proto odkázáni na jejich příjem potravou a vodou. V ideálním případě je většina minerálů v dostatečném množství obsažena ve vhodné stravě, ale při běžné konzumaci “moderní” stravy plné tuků, cukrů a soli dochází k nedostatečnému příjmu určitých minerálních látek.

Pokud je přísun minerálů dlouhodobě nízký, čerpá organismus ze zásob uložených ve svalech, játrech a kostech. Nejvýznamnější z hlediska nutričních defektů je nedostatek vápníku, železa a jódu. V posledních letech je také kladen důraz na dostatečnou suplementaci hořčíkem a zinkem. Zajímavým faktem je, že předávkování minerály, ke kterému může dojít při užívání některých farmaceutických přípravků, má daleko nebezpečnější následky než podávání nadbytečného množství vitaminů. Tento problém je při podávání Fytomineralu eliminován, protože minerální látky v něm obsažené jsou díky koloidní formě zcela netoxické a nemůže docházet k jejich předávkování ani nerovnováze.

Mezi nejdůležitější minerály (také zvané makroelementy) lidského těla patří sodík, draslík, vápník, fosfor, chlór, hořčík a síra. Lidský organismus sice umí krátkodobě rovnováhu minerálních látek udržet, nicméně jejich nedostatek, nadbytek či nesprávný poměr mohou vést ke zdravotním problémům.

Co jsou stopové prvky?
Stopovými nazýváme ty prvky, jejichž koncentrace ve tkáních jsou nižší než 50 mg/?kg. V lidských tkáních to jsou: zinek, jód, selen, železo, měď, mangan, chróm, kobalt, molybden, fluór, lithium, nikl, cín, vanad, hliník, arzen, kadmium, olovo a rtuť. Prvních deset prvků je považováno za esenciální, tedy nezbytně nutné pro život. U některých dalších nebyla jejich úloha dosud jednoznačně určena. Nicméně se podílejí na fyzio-?logických procesech organismu. Hliník, arzen, kadmium, olovo a rtuť jsou toxické stopové prvky, u nichž není známá jejich biologická funkce, ale v lidském organismu se přirozeně vyskytují.

Agneta

„Musí obsahovat“ je jedna věc, ale když obsahuje moc – je věc druhá:DDD
Před třemi týdny jsem byla na cestách (v Evropě), a pitná voda tam byla zcela nemožná…skoro destilka, fakt, prostě umýt se svým mýdlem, které jsem si přivezla (hotelovou lacinou kosmetiku bych v žádném případě nepoužila), a na které jsem zvyklá (Weleda), šlo až po osmém mytí, doma mi stačí tři mycí cykly.
Nebyla sice chlórovaná, ale poptala jsem se, a dostala rozborovou analýzu – a měla tak málo minerálů…prostě k nevíře.
Takže až tam pojedeš, tak si budeš muset asi „vyvařovat ty škeble“ :DDD

Agneta

mosoj >>> ano, taky se tomu doteďka divím, ale nic jiného jsem se (z té analýzy) nedozvěděla, možná měli momentálně nějaký únik, neboť ta voda měla trochu chuť, ale né nepříjemnou:D